Programové tipy ČRo 3 – Vltava

crovltavaPřinášíme vám přehled akcí, které se tento týden objeví ve vysílání ČRo 3 – Vltava.

Dnes (pondělí 7.9.) v 12:15 začíná nový rozhlasový cyklus s názvem Rok v Evropě s podtitulem „Dánsko pro začátečníky„. V prvních pěti dílech desetidílného cyklu zmapuje Český rozhlas 3 – Vltava kontakty České země a Dánska, konkrétně připomene první historické kontakty obou zemí a také osobností, které je spojují (českého krále Přemysla Otakara I., dánského krále Waldemara II.).

Za připomenutí rozhodně stojí Rozhlasový podzim, přímý přenos z jeho zahajovacího koncertu Mezinárodního hudebního festivalu evropských rozhlasových těles z Dvořákovy síně Rudolfina v Praze odvysílá Vltava v pátek 11.září 2009 v 19:30.

Pro milovníky knedlíků připravila redakce na sobotu 12.září (9:20) projekt „Pochválen buď, velký Otče Knedlíku!„. Těšit se posluchači mohou na reportáže z velkých knedlíkových výstav, historii tohoto jídla zmapuje už od panování Přemysla Otakara II. až do současnosti. Účinkují Libuše Šafránková, Marek Eben a Jana Franková.

Neméně zajímavý pořad je ke slyšení v neděli v 9:30, pásmo „Souzvuk. Leonardo da Vinci: Ó čase, polykači věcí“ se skládá z aforismů, hádanek, bajek a nápadů velkého italského všeumělce. Proč se stanice rozhodla odvysílat toto pásmo? „V povědomí většiny z nás žije Leonardo da Vinci především jen jako jeden z nejslavnějších malířů italské renesance. Mnohem méně známý už je Leonardo jako spisovatel, který po sobě zanechal kolem sedmi tisíc listů literárních projevů na nejrůznější témata. Leonardo-autor hádanek, novelek, anekdot, bajek a fantastických povídek má jadrný, konkrétní jazyk a téma dovede sevřít třeba i do jediné věty.“

Co chystají další stanice Českého rozhlasu?
Podzim ve vysílání ČRo Ostrava
ČRo Region oslaví v Poděbradech narozeniny
ČRo Pardubice hledá osobnost kraje

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .