Programové tipy ČRo 3 – Vltava (39.týden)

crovltavaPočínaje tímto týdnem vám budeme pravidelně ve spolupráci s ČRo 3 přinášet programové tipy.

V pětidílném cyklu Osudy představí Vltava osudní peripetie výtvarníka Pavla Brázdy (pondělí 11:30), o den později přichází Klub rozhlasové hry. Na pořadu dne je hra od Klause Handla – Muž se smutnýma očima (úterý 21:45). Páteční osmá večerní je vyhrazena času pro hudební pásmo k 85.narozeninám Josefa Škvoreckého.

Čtvrteční „Hra pro tento večer“ přináší skladbu předních českých herců, v devět hodin večer se do vašich uší dostane hra od Emila Artura Longena: Dezertér z Volšan, v hlavních rolích se například představí Josef Beyvl, Vladimír Čech st., Helena Štáchová, Slávka Budínová, Vlastimil Bedrna či Otakar Brousek. Příběh vypráví o zázračně obživlém nebožtíkovi. O půl hodiny později je naplánována další hra od stejného autora, Delikátní záležitost je svědkem komické záměny exekutora za nápadníka z inzerátu. Představí se Josef Beyvl, Marie Rosůlková nebo například Ljuba Skořepová.

Sobotní den si ČRo 3 – Vltava připomíná 90.výročí založení Masarykovy univerzity v Brně. Na 19:00 je připraven pořad Čajovna z Brna, věnovat se chce zajímavým aktivitám studentů a absolventů této univerzity. V 14:30 se na Rozhlasovém jevišti představí premiéra hry Ovidiův návrat (od autora Miloše Rejnuše).

V průběhu týdne se pak posluchači mohou těšit na několik pořadů věnovaných papeži Benediktu XVI. Páteční desátá dopolední přinese další díl cyklu „Psáno kurzívou„, tentokrát s tématem: „Joseph Ratzinger: Tažné zvíře„. Kapitolou z knihy „Můj život“ provází Otakar Brousek. V neděli potom třetí okruh odvysílá v 10:00 přímý přenos Mše svaté s promluvou papeže z letiště v Brně – Tuřanech. V 16:00 nastoupí „reflexe teologického myšlení Josefa Ratzingera a pastorační akcenty jeho působení v roli papeže„.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .