Programové tipy ČRo 3 – Vltava na 45. týden

crovltavaPřinášíme programové tipy Českého rozhlasu 3 – Vltava pro 45. týden 2009. V tomto týdnu probíhají Dny slovenské kultury.

V úterý 3.listopadu na vás čeká od osmi hodin večer Hudební fórum Hradec Králové 2009, jedná se o přímý přenos úvodního festivalového koncertu ze Sálu Filharmonie. Po jeho skončení následuje původní rozhlasová hra Čeho se bojí mistr. Uslyšíte taková jména jako Vladimír Brabec, Zdena Hadrbolcová či Ladislav Potměšil.

Když dva dělali totéž aneb Hanzelka a Zikmund opět v rozhlasu“ vysílá Český rozhlas 3 – Vltava ve středu 4. listopadu ve 21.45 v rámci pravidelného Radiodokumentu. Fenomén této cestovatelské dvojice bude vyprávěn očima dokumentaristy Marka Janáče.

Na pátek 6.11. je naplánována hned dvojice tematických pořadů. V 16:00 se podíváme na to, jak se bude mluvit za 50 let v cyklu Fonogramy s podtitulem Návraty po stopách zvuku. V jeho rámci budeme moci sledovat vývoj česko-slovenských vztahů nahlížený prizmatem jazyka. V osm hodin večer se zaměří Vltava na Fenomén Outsider, jedná se o trojportrét slovenských spisovatelů střední generace (Ivan Kadlečík, Stanislav Rakús a Pavel Vilikovský), trojice se představí vzájemně. Pořad připravili slovenští tvůrci.

O den později, tedy v sobotu 7.11., uvede třetí okruh Českého rozhlasu další drama z cyklu Rozhlasové jeviště (14:00). V jeho rámci se můžeme těšit Marii Stuartovnu od Friedricha von Schillera. Hlavní roli anglické královny Alžběty ztvární Dana Syslová, roli kacléře Burleigha uslyšíme v podání Jaromíra Meduny. O dvě hodiny později pokračuje třiačtyřicetidílný cyklus Divadlo svět, druhý díl z galerie shakespearovských postav představí Zkrocení zlé ženy.

Závěrem týdne vás provede trojdílný seriál Eyvind Johnson: Břehy a příboj, jedná se o parafrázi na Homérovou Odyseu. První díl na vás čeká v neděli 8.11 v 10:30. Odpoledne (v 15:15) si pak v pořadu Výročí týdne připomeneme již zmiňovaného Friedricha Schillera.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .