Pohádkové Vánoce na ČRo Regina

regina_zimaČeský rozhlas Regina servíruje svým posluchačům několik zajímavých pohádek a v programu nechybí ani rozhlasové hry. Třešničkou na dortu bude premiéra seriál „Figurky z Malé Strany i odjinud„.

Vánoční svátky nabídnou posluchačům ČRo Regina několik pohádek a rozhlasových her, prostor se ovšem dostane i na premiérovou tvorbu. Štědrý den přichystal pohádku Kubula a Kuba Kubikula (16:00), o hodinu později uslyšíme rozhlasovou hru Koleda z nebes (17:00), příběh vypráví o dobrodružné cestě dvou bratrů do zasněžených hor. První díl seriálu Figurky z Malé strany i odjinud začíná v 18:15, druhý potom v 18:45. Ljuba Skořepová a Josef Somr namluvili dvanáct dílů vánočních povídek z různých pražských částí, od 27. do 30. prosince je uslyšíte vždy v 18:45, poslední dva díly nasadí ČRo Regina 1. a 2. ledna. V 19:00 přichází Jan Jakub Ryba a Česká mše vánoční.

DOPORUČUJEME: Podzim na Regině: Cizojazyčné zprávy a Divadlo NOC EXTRA

25. 12. odvysílá ČRo Regina hned dvě pohádky – Halíbela a drak z Drákotína (15:00) o učiteli Ludvíku Votrubovi a čarodějce Halíbele, v 16:00 přichází Liščí pohádka o lišce Ryšce. Další pohádky jsou připraveny i na druhý svátek vánoční a to konkrétně Třináctek (16:00) o princezně a třinácti bratrech s Magdalenou Reifovou, Janem Maxiánem a Jaroslavem Satoranským. V 17:00 startuje O tom ševci Jakubovi, který bude hledat ve světě štěstí. To nejlepší z pořadu Až na dřeň odvysílá ČRo Regina po oba svátky vánoční ve 14:00.

ČRo Regina připravil tradiční vánoční soutěž o štědrovečerního kapra a vánoční stromeček. Od 20. do 23. prosince bude hlídka každý den na různých místech v Praze u prodejce kaprů. První tři soutěžící, kteří se dostaví po nápovědě do 60 minut na místo určení, získají kapra, první příchozí má zajištěn i vánoční stromeček.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .