Podzim ve vysílání ČRo Ostrava

croostavaSvůj program toto regionální studio nehodlá radikálně měnit.

Naopak plánuje i nadále rozvíjet koncept, který se u posluchačů osvědčil. Od září zařazuje ČRo Ostrava dva nové publicistické pořady, oba budou mít podle šéfredaktora ČRo Ostrava Richarda Piskalu silnou vazbu na region, popsal nám, o čem oba projekty budou: „Jde jednak o Ostravské příchody, seriál rozhovorů s lidmi, kteří přišli do Ostravy odjinud a zakotvili zde. Druhým pořadem je cyklus Tajemství zločinu. V každém díle připomeneme některý ze závažných zločinů z uplynulých 35 let, který se stal v Moravskoslezském (resp. dříve Severomoravském) kraji. Na to, jak probíhalo vyšetřování, co nakonec vedlo k usvědčení pachatelů i na své osobní pocity vzpomíná bývalý policista (dnes již důchodce), který vedl tato vyšetřování – dlouholetý šéf ostravské „mordparty“ Vilém Vaculík.“ Pořady budou vysílány vždy v týdenní periodicitě, Ostravské příchody jsou plánovány na úterý v 16:15, druhá novinka pak na pátek v 15:15.

Dostane se ale také na příznivce koncertů. První z nich je plánován již na dnešní den, jedná se o slovenskou skupinu Hrzda, 16.září pak ČRo Ostrava přivítá v živě vysílaném koncertu z cyklu Zpěvem k srdci Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna. Z dalších akci ještě zmiňme akustické vystoupení skupiny Buty 17.listopadu, ve stejný den se koná i Den otevřených dveří a v tento den se těšte na speciální programové schéma. Chystá se i první společný projet s Radiem Wave – koncert skupiny MIDI LIDI, z hudebního studia ČRo Ostrava jej odvysílá Radio Wave v přímém přenosu (26.9.2009), později jej ze záznamu odvysílá i ČRo Ostrava.

Na jaké další akce by nás pozval šéfredaktor Richard Pískala? „Český rozhlas Ostrava se bude opět spolupodílet na soutěži začínajících hudebních skupin Boomcup. V hodinovém pořadu Harenda, věnovaném klubovému dění a regionálním kapelám, dostávají soutěžící skupiny prostor, chystáme se opět i natočit a odvysílat koncert vítězných kapel (do hlavní soutěže letos prošlo 48 skupin, bude celkem 16 základních kol – jedno týdně – a poté semifinálový a finálový koncert. Soutěž už začala v tomto týdnu, končit bude v lednu).“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .