Podzim ve vysílání ČRo Brno

cro_brnoS Českým rozhlasem můžete darovat krev, v Brně se pak toulají minulostí.

Už zítra (tedy ve středu 9.září) se koná již 57.odběr krve v rámci akce „Daruj krev s Českým rozhlasem„. K akci Daruj krev s Českým rozhlasem se připojí regionální stanice Českého rozhlasu: Plzeň, Olomouc, Hradec Králové, Brno. Odběry probíhají na transfúzních stanicích v Plzni, Hradci Králové, Brně, Zlíně, Olomouci, Přerově, Šumperku a také na Bruntálsku. O průběhu akce, jež začíná v 8:00 a končí v 17:00, budou průběžně informovat stanice ČRo. Každý dárce obdrží drobnou pozornost.

Celá myšlenka se zrodila v prosinci 1992 v Brně, dnes se odběry odehrávají čtyřikrát ročně po celé republice. Připraven je také kulturní program, například v Brně od 14:00 vystoupí mladí muzikáloví herci a zpěváci z Městského divadla v Brně. V 16:00 je připraven finalista pěvecké soutěže Česko hledá Superstar Petr Bende se skupinou Band.

Regionální studio Brno 1.září oslavilo 85.narozeniny, narozeniny se slaví nejen ve vysílání, ale probíhají i mimorozhlasové akce. Zároveň byla v tento den zahájena soutěž s pořadem „Toulky českou minulostí„, ten shodou okolností slaví 15 let. Scénáře jednotlivých dílů vznikají v brněnském studiu na základě stejnojmenného knižního souboru spisovatele Petra Hořejše (Hory) v součinnosti s brněnským redaktorem Josefem Veselým. V premiéře jej vysílá ČRo 2 – Praha, přesto podle rozhlasu patří k nejposlouchanějším pořadům i v ČRo Brno. Přesné informace o soutěži a telefonních číslech jsou umístěny na rozhlasových internetových stránkách, indicie pak najdete zde.

Co chystají další stanice Českého rozhlasu?
Podzim ve vysílání ČRo Radio Wave
Programové tipy ČRo 3 – Vltava
Podzim ve vysílání ČRo Ostrava
ČRo Region oslaví v Poděbradech narozeniny
ČRo Pardubice hledá osobnost kraje

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .