Podzim na Regině: Cizojazyčné zprávy a Divadlo NOC EXTRA

regina_mainlogoBohatou podzimní nadílku novinek si pro své posluchače připravilo pražské regionální studio ČRo Regina.

První výraznou novinkou na vlnách ČRo Regina je večerní zpravodajství vysílané hned ve třech jazycích. Ve všední dny v 19:05 uslyší posluchači zprávy v anglickém, německém a ruském jazyce. Až dosud mohli posluchači slýchat pouze anglické zpravodajství.

Také podzim přinese do vysílání populární Divadlo NOC, střihovým zábavným pořadem i nadále provází Ilja Kučera mladší. Nově bude ČRo Regina vysílat i Divadlo NOC EXTRA, od klasického vydání se bude lišit zejména přítomností hosta, který se zároveň stane spolutvůrcem program. Jak pro RadioTV uvedl Karel Zajíc, šéfredaktor ČRo Regina, prvními hosty budou Luděk Sobota, Josef Fousek nebo Dalibor Gondík. Program naladí posluchači vždy o půlnoci z pátka na sobotu. Program mají přebírat i ostatní regionální studia Českého rozhlasu.

SELF-PROMOTION: DIVADLO NOC

Tímto výčet novinek rozhodně nekončí. ČRo Regina připravil nový pořad o svém vysílání s názvem DEMO a podtitulem „O nás, pro vás„. Posluchači se každou neděli po jedenácté hodině dopolední seznámí s moderátory, ale i profesemi ze zákulisí rozhlasu. Náplní programu budou navíc informace o dalších stanicích Českého rozhlasu.

SELF-PROMOTION: POŘAD DEMO

Druhou řadou pokračuje úspěšný seriál o víně s názvem Červený a bílý II., v roce 2006 dokonce získal pořad ocenění Zlatý hrozen na Mezinárodním festivalu rozhlasových a televizních pořadů o gastronomii Znojemský hrozen. Premiérové díly jsou naplánovány na neděli v 13:30, startuje se 19. září.

Všechny výše zmíněné programy získávají nové znělky, novou hudbu nasadil ČRo Regina před časové znamení, úpravou prošla znělka dopravní rubriky Zelená vlna. Novou grafiku získávají i další programy vysílání, výjimkou je pořad Bezstarostná jízda, kde refresh proběhl na jaře. Autorem nových znělek je Španěl Lorenzo Cortéz.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. _Ovi

  Regina je pokusem o Bayern 3 po česku. Pod vedením „mládežníků“ jako je Josef Havel či Petr Jungmann se však moderního rádia pro pražské publikum 30+ můžeme těžko dočkat. Zvlášť když ve vysílání přežívají nesmrtelní a neusmrtitelní tzv. diskžokejové Skalka, Jakoubek, Hrdinka atd.
  http://oviradio.ic.cz/

  1. Jose

   REGINA je především stanicí, která nemá vůbec existovat ! REGINA byla původně regionální stanicí Středočeského kraje. Jenže protože po revoluci vznikl zákon, že každý kraj musí mít své studio Českého rozhlasu. A protože hlavní město Praha je chápana jako územně celistvý a samostatný kraj Praha. Byl novodobě vytvořen šílený nesmysl Region Středočeský kraj, jeho strašlivá poslechovost je známa. A REGINA byla přetransformována v regionální stanici pro hlavní město PRAHU. Ovšem protože zde vysílá i stanice PRAHA, která ovšem je celoplošnou. A protože hlavní město PRAHA leží v centru Středočeského kraje vzniká tím absurdní nesmysl, kdy v Praze se plácají jedna přes druhou, Český rozhlas Praha, Regina Praha a Region Středočeský kraj. Takže samozřejmě nikdo neví, co s tím a je to větší paradox a větší průser, nežli bylo nějaké Český rozhlas 4 Wave na cukráku. Takže někomu 3x. A někomu půlku. Ta půlka platí v Liberci, Karlových Varech a Zlíně, kde naopak není vlastní stanice, ale tyto stanice Liberec, Karlovy Vary a Zlín jsou je obsaženy ve vysílání stanic Sever, Plzeń a Olomouc. Takže zřejmě by v Praze už troje regionální blábolení neunesli a tak vyrábí jiné kraviny. Ale Wave to vyhnat z cukráku museli.

  1. Jose

   Díky za opravu, nebyl jsem si právě jistý, zda je to z Brna nebo Olomouce a vybral jsem si chybně Olomouc.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .