Osobností Pardubického kraje se stal Josef Lux

josef_luxVítěžem ankety ČRo Pardubice „Osobnost Pardubického kraje“ byl vyhlášen Josef Lux.

Po třech měsících po vyhlášení je znám vítěz ankety „Osobnost Pardubického kraje„. Ve čtvrtek večer se jím stal Josef Lux. „Druhé místo obsadil Roman Línek, třetí příčka patří Jiřímu Stříteskému a čtvrté místo Miroslavu Brýdlovi,“ sdělil serveru RadioTV Radim Jelínek, vedoucí marketingu a obchodu ČRo Pardubice. Původně bylo vyhlášeno 5 finalistů, současný hejtman kraje Radko Martínek však nechtěl do finále postoupit. Na jeho žádost mu ČRo anuloval výsledky. Slavnostní večer proběhl ve čtvrtek 12.listopadu ve společenském sále pardubické radnice. Všichni ocenění získali kovovou sošku z dílny uměleckého kováře Tomáše Pražáka. Slavnostní večer zpříjemnila zpěvem pěvkyně Jana Pinkasová.

osobnost_kraje

Foto: Věra Luxová převzala ocenění za svého muže, který anketu vyhrál in memoriam, a Roman Línek, který se umístil na druhém místě. Zdroj: Český rozhlas Pardubice.

Podrobnosti k soutěži jsme přinesli v aktualitě:
ČRo Pardubice hledá polistopadovou osobnost kraje
ČRo Pardubice pozměňuje vysílací schéma

Kdo se mohl stát vítězem? „Osobností Pardubického kraje, která nejvíce ovlivnila polistopadový vývoj v kraji, se mohla stát osoba, jejíž činnost – jak profesní tak neprofesní- bezprostředně ovlivnila Pardubický kraj, jeho rozvoj a události v regionu po listopadu 1989,“ říká Radim Jelínek. V prvním nominačním kole (od 1. do 30.září) posílila posluchači své tipy. Do prvního kola přišlo 600 hlasů pro zhruba 70.osobností. Bodovali například i známí sportovci jako Dominik Hašek či Martin Doktor. Do druhého kole postoupilo 5 osobností s nejvyšším počtem nominačních hlasů: „Bývalý starosta Litomyšle a krajský radní Miroslav Brýdl, první hejtman Pardubického kraje Roman Línek, bývalý poslanec a ministr Josef Lux, současný hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a bývalý primátor Pardubic a současný senátor Jiří Stříteský.“ V druhém kole (11.10. – 8.11.) přišlo více než 1 tisíc hlasů (přes SMS či webový formulář).