Na Vltavě pokračuje „Vinohradská dvanáctka“

klavir_vltava

Český rozhlas 3 – Vltava pokračuje dnes večer v cyklu původních rozhlasových her s názvem Vinohradská 12.

V úterý 28. června ve 21:30 na stanici ČRo 3 – Vltava budou posluchači moci naladit další z her z celoročního cyklu „Vinohradská dvanáctka„. Autorem aktuální hry je Tomáš Zmeškal a dílo nese název „Obecní museum„. O čem vypráví komedie? „Spolu s jeho hrdiny se ocitneme na malém městě. Poklidný život obce rozvíří archeologický nález na jejím katastru. Na jednání zastupitelstva se zrodí se plán vybudovat za pomoci Evropské unie obecní muzeum.“

AKTUÁLNĚ: Léto na Vltavě se speciálním programem

V roli ambiciózního starosty uslyšíte Davida Novotného, jeho asistentku hraje Andrea Elsnerová, poněkud plachého vedoucího archeologického oddělení krajského muzea, objevitele nálezu, hraje Martin Myšička, naopak velmi ráznou a svéráznou profesorku Krásnou, která svým dobrozdáním může nové obzory otevřít, Dana Syslová. Dále uslyšíte Otakara Brouska, Zdeňka Žáka, Oldřicha Vlacha, Jana Vlasáka a další. Inscenaci pro ČRo 3 – Vltava připravil režisér Ivan Chrz.

PSALI JSME: ČRo spouští na webu jazzovou sekci

K premiérám se ČRo 3 – Vltava vrátí v úterý 27. září ve 21:30. Připravena bude hra Petra Pichy a Jaroslava Rudiše s názvem Lidojedi. Připomeňme, že v rámci cyklu „Vinohradská dvanáctka“ uvedla Vltava také hru Koule od Davida Drábka, bývalou atletku ztvírnila Pavla Tomicová. Bývalá radní a atletka Helena Fibingerová podala stížnost, jelikož se domnívala, že hra pojednává o ní.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .