Moravský rok Českého rozhlasu už v sobotu

moravske_velikonocePrvní společný projekt moravských regionálních studií Českého rozhlasu proběhne už v sobotu 23. dubna od 10:00.

Moravský rok je společným projektem všech moravských regionálních studií, konkrétně tedy ČRo Olomouc, ČRo Ostrava a ČRo Brno. „Nápad Moravského roku se zrodil poté, co jsem slyšel několik (dle mého soudu) vynikajících přímých přenosů ČRo Ostrava z Valašského muzea v přírodě. Říkal jsem si, proč by tyto komponované reportáže nemohly vysílat všechny moravské stanice,“ řekl v rozhovoru pro RadioTV Michal Bureš, režisér a dramaturg ČRo Olomouc.

ROZHOVOR: Digitální technika v rozhlase usnadňuje práci, ale samotnou tvorbu za vás neudělá

Český rozhlas bude vysílat v sobotu 23. dubna 2011 od 10:00 živě z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Na místě nebudou chybět ukázky tradičních velikonočních zvyků, prostor se dostane na zajímavé recepty. Dvouhodinovým pásmem „Velikonoce na Valašsku“ provede ostravská redaktorka Dagmar Misařová. Moravská regionální studia připravuje další tři akce, červnové setkání zavítá na folklorní festival ve Strážnici, hanácké dožínky a jihomoravské vinobraní budou následovat.

EXKLUZIVNĚ: Šéfredaktor ČRo Olomouc: Naši moderátoři znají své publikum

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .