Koncert proti mediálním radám nemá povolení

vaclavakmaly2Dnes má na pražském Václavském náměstí proběhnout koncert namířený proti současným mediálním radám. Potýká se však s nečekanými potížemi.

Organizátoři akce tvrdí, že jim magistrát den před koncertem zakázal postavit pódium a techniku. Shromáždění ale nezakázal. Důvodem má být skutečnost, že se jedná o politicky motivovanou akci. ČTK to řekl Robin Čumpelík z občanského sdružení Pro Wave. Organizátoři jsou ale odhodláni koncert uskutečnit. Podle Čumperlíka magistrát pravděpodobně své rozhodnutí změní a koncert nakonec povolí.

„Od jedné hodiny začneme s instalací menšího pódia, ve čtyři koncert normálně začne,“ řekl Čumperlík ČTK. Doufá, že se mu podaří zákaz zvrátit. Organizátoři se podle něj o zákazu dozvěděli telefonicky v pondělí večer. „Oficiální vyjádření v ruce zatím nemáme,“ dodal Čumperlík.

Tiskový mluvčí magistrátu Jiří Wolf neměl o zákazu informace. „Pokud si žádali o veřejné shromáždění, tak tam pódium nikdy být nemůže, to by si museli požádat o zábor na Praze 1,“ řekl Wolf. Na úřadu první městské části si organizátoři podle Čumperlíka skutečně požádali.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jenda

    Tak to je smůla. Bohužel magistrát má pravdu. Je rozdíl mezi povolením prosté demnstrace, shromáždění či průvodu, jež je v podstatě povinností ohlašovací, a uspořádáním např. koncertu, kde je pódium, technické zázemí atd. Mimo povolení pochopitelně, se platí se pak za dočasný zábor pozemku v majetku města. Nebývá to mnoho, v Praze to tak šacuju řádově ve stokorunách za metr. Mluvil jsem s jedním z těch hochů, když pořádali asi před třemi týdny jakýsi hapenning proti Mediálni radě ČRO ve vestibulu metra Muzeum. Byl to sympaťák. Pokecali jsme chvíli. Blbý, že to nevyšlo. Potřeba takový věci domyslet. Škoda…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,