Kiss 98 za hranicí Prahy, Beat a Country spouští další vysílače

novinky_vkvRádio Kiss 98 FM se před Vánocemi dostává na Berounsko. Nové vysílače spustila ovšem také další rádia – Country Radio a Radio Beat.

Hity 80. a 90. let s výběrem toho nejlepšího ze současné hudby mohou na vlnách Kiss 98 FM poslouchat mimopražští posluchači. Stanice rozšířila pokrytí na Berounsko na kmitočtu 106,3 FM o výkonu 100 W. Nový kmitočet získal provozovatel Radio Bohemia, s.r.o. koncem letošního září a jeho cílem je zlepšit pokrytí v Berouně a okolí, stávající frekvence ne zcela dobře pokrývala tuto oblast kvůli signálovým stínům. Přidělen by brzy mohl být také vysílač v Ústí nad Labem.

DOPORUČUJEME: Kiss 98 FM oslavilo 18 let, mění program a grafiku

Ve spouštění nových kmitočtů nezahálí ani Rádio Beat, vánoční dárek v podobě rozšíření pokrytí nadělí v Trhovém Štěpánově u Vlašimi na úseku dálnice D1 a to na frekvenci 101,6 FM o výkonu 200 W. Do konce roku plánuje Rádio Beat spustit vysílač ve Velkém Meziříčí.

PSALI JSME: Zářijové novinky na VKV vysílačích

Country Radio pak uvedlo k životu novým kmitočet v Hradci Králové, konkrétně na frekvenci 104,1 FM (výkon 200 W). Jedná se o dvanáctý kmitočet, ještě letos se spuštění nové frekvence dočkají posluchači v Mladé Boleslavi.

Autor článku:

Komentáře (9)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Tak tedy nahlas ;-) Díky za korekturu… :-) Jsem místo VelMezu přečetl ValMez a už to bylo. Tímto se omlouvám všem v dotyčných městech i Rádiu Beat. Díky za pochopení.

 1. violista

  KISS

  Nějak nerozumím tomu Kissáctví co se děje obzvláště na Moravě :-( Co to tam je za paskvil Kiss .. to nemá s Kissem nic společného. Hnus hudba, hnus program … Proč to není jako pražské Kiss 98 klasické hity atd.? To je rozhodně úplně o nečem jiném.

  1. Petr Kružík

   To je vpořádku, ať se klidně inspiruje. VelMez až tak neobvyklé spojení není, asi jako HavlBrod. Jen místně tenhle název zjevně neuslyšíš, ve VM je to „Medříč“…:)

  2. Václav Kadlček

   Z toho vyplývá, že rádio Krokodýl si ani nezjistilo, že se říká městu Medříč, do kterého před časem nalezl, protože na Krokodýlu jsem poprvé zaslechl termín VelMez, když se chlubilo novou frekvencí VelMez 89,1.

   KISS a klasické hity, no to pěkně děkuju, to ti nestačí ty tisíce kilowatů od F1 čro 1 a Impulsu? Ale na Moravě je stejně nepozorné malé děcko kterému nestačí ani dokola připomínat „rytmus tanec zábava“, a rozpyluje se slaďákama z E2. A i kdyby z toho vyrostlo, tak Radio Investments ho nechá udusit ve vlastních reklamách a jinglech.

  3. Jan Štifter

   Popravdě má lehký pocit, že u Kiss Rádií stále panuje ona představa, že jsou to ta rádia, která prostě neletí. Ale pozor! Nenechte se mýlit. „Rytmus jukebox zábava“ prostě letí, důkazem jsou historicky nejvyšší čísla Kiss Hády (samozřejmě prim zde hraje i pokrytí, ale co si budeme vykládat, všechna brněnská rádia expandují), taktéž Kiss JČ je na historickém maximu a nejde jen o čísla týdenní poslechovosti, ale i o další ukazatele … Pokud jde o hudební profil, myslím, že Kiss Rádia jsou ve své cílové skupině více či méně originální cestou „rytmic rádia“ a i přesto, že jsou považována za hitová rádia, dokážou nabídnout posluchači opravdu dobré a na konkurenci nehrané songy a především nespočet hudebních speciálů … A jde-li o sel-promotion, může jen k tomu dodat … Zkuste Václave třeb Fajn a jejich self-promotion, to je teprve nálož … A jde-li o reklamy, pardon, ty jsou ale měřítkem úspěchu rádia :-)

  4. Václav Kadlček

   Dejme tomu, že množství reklamy je měřítkem úspěchu stanice. Ale záleží jak je podáno. A kolik potřebuje rádio jinglů na uvedení reklamního bloku a kolik na ukončení. Specialista v tom byla stará verze Hey poctivý rock, kdy větší čas zabraly znělky než reklama, podle mě kontraproduktivní skutečnost, přemíra znělek odradila posluchače, které zajímal ojedinělý rockový formát a méňe reklam nestačilo na provoz, neznalost tohoto faktu zapříčinila že z Hey máme to co máme. Úplným opakem jsou rychle odříkávané reklamy na E2 a může jich být kolik chce, ale na posluchače to dělá dojem že užuž se bude hrát a tohle je správná taktika, nebo někdy těch reklam je míň a posluchače to přiláká a pak když jich poslouchá hodně tak dá víc reklam. I Fajn rádio začíná chápat, že jingly nejsou to, kvůli čemu posluchač zapíná rádio a Kiss zavedlo rubriku Kam vyrazit(podle E2), protože třeba ve zlínském kraji se začíná propadávat, E2 spouští 3 nové vysílače a Kiss i s rádiem Zlín má vymalováno. Proč si myslíš že Čro 1 Radiožurnál má nejlepší výsledky ve zlínském kraji? Protože reklamy zde dělají naši herci-cirkusáci vyřvávající jak na středověkém trhu na všech privátních i odpojovaných stanicích a rádio Zlín dlouho mělo moderátory „pouťáky“, třeba Uhříka. Jinak KISS Hády má v současnosti nejlepší pokrytí Jižní moravy ze všech a jako jediný ze zástupců KISS byl první v okresní poslechovosti, konkrétně v okrese vyškov, jen proto že Vyškov je bez signálu E2, proto Hády na historickém maximu. KISS JC má taky množství dokrývačů. A Dance Extravaganza na sobotní E2 a mixovaná hudba je pestřejší než všechny večerní Kissácké speciály dohromady. Sice nemám rád Michala Davida, ale KISS ho předvedlo v tom lepším světle, kdy vybíral solidní taneční hity ale posléze kvalita poklesla a v současnosti se na KISS nedá nic najít, i když mám rád elektronickou hudbu, proto zárukou je Rádio HELAX.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .