Kauza Brno 105,1 FM se vrací na začátek

rrtv-logo.jpgRRTV projednávala na svém 23. zasedání mimo jiné, komu přidělí kmitočet Brno-Kohoutovice 105,1 FM.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém 23. zasedání několik povolení ze změnou licencí. Evropa 2 – západ (provozovatel Radio West Plzeň, s.r.o.) může navýšit výkon kmitočtu Plzeň – centrum 92,2 MHz ze 100 W na 200 W a zároveň smí změnit stanoviště kmitočtu.

Licenci tentokrát nezískalo Radio Hey Praha, provozovatel Pražské inforádio, s.r.o. žádal o přidělení kmitočtu Plzeň-stadion 93,7 MHz / 200W. RRTV kvůli negativnímu stanovisku Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) žádost zamítla.

Brno 105,1 patří opět Jihu, neúspěšní žadatelé vrátí věc k soudu

RRTV navíc projednávala dvě nerozhodnutá licenční řízení. První kmitočet Benešov-Kozmice (89,3 MHz / 5kW) zatím nepřidělila.

Řešila se zároveň situace okolo kmitočtu Brno-Kohoutovice 105,1 MHz / 500 W. Ani po dvou letech neskončí tahanice o tuto lukrativní frekvenci. Veřejné slyšení se konalo už 2. prosince 2008 a zájem o něj mělo hned 14 žadatelů. RRTV jej přidělila v roce 2008 Rádiu Jih (provozovatel Rádio Pálava s.r.o.). To ale na ní ani nikdy nemohlo začít vysílat, neúspěšní žadatelé podali stížnost, kterou potvrdil na konci září Nejvyšší správní soud a tím zároveň zrušil rozhodnutí RRTV.

SLEDUJEME VÝVOJ UDÁLOSTÍ: Kauza Brno 105,1 FM pokračuje, soud zamítnul rozhodnutí RRTV

RRTV rozhodovala tento týden o celé záležitost znovu. Ačkoli se RRTV měla řídit rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, udělila kmitočet opět společnosti Rádio Pálava s.r.o., provozovatel získal „licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů na kmitočtu Brno – Kohoutovice 105,1 MHz / 500 W pro program Rádio Jih na dobu 8 let„. Ostatní žádosti byly zamítnuty. Podle našich informací připravují někteří z neúspěšných žadatelů další stížnosti k soudu. Vývoj událostí pro vás i nadále sledujeme.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .