Gama Rádio zahájilo své vysílání – i přes internet

gamaradiomaleNové mostecké rockové Rádio Gama dnes zahájilo své vysílání. Zájemci si jej mohou poslechnout také přes jeho internetové stránky. Rádio Gama nabízí tři druhy streamu – 32 kbps, 64 kbps a 128 kbps.

„Více než měsíční zpozdění jsme využili pro ladění programových prvků. Věřím, že nás už nic nezastaví,“ řekl pro RadioTV Petr Petřík, jednatel společnosti Gama media.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Jose

  Dovolím si takovou maličkou úvahu o českých rockových rádií. Beat, ten je jasný, to je klasika, vysílač v Praze a další dvacítka mimo Prahu, to už je opravdu velmi pěkné, snad se to rozroste i třeba na třicítku a bude opravdu možné si ho naladit skoro kdekoli. Rock Zone nám stále neopustila Prahu a ač mimo ni žádaná, je jen prážskou rockovou stanicí. Rock Max ač se snažil dostat všude možně, tak také zatím je, jen zlínskou rockovou stanicí. Neměl jsem včera bohužel příliš času na poslech nejnovějšího přírůstku do rodiny rockových rádií. Tedy rádia Gama v Mostě. Poslouchal jsem to jen opravdu chviličku, ale zdá se, že to bude dobré a rockerům to ostudu dělat nebude. Co je ale zarážející, je následovné. Tzv. Rock rádia (Šumava, Gold, Prácheň) na jihu, stále nelze považovat za rockové stanice, je to prostě naprosto otřesné a nechutné a absolutně o ničem, 10x denně, to potvrzuje pravdu, že z nějakého popaře, rockera nejde udělat. Co je ale ještě mnohem zajímavější, je Hey v Ostravě a Brně. Ač jim změnili slogan z Hey – poctivý rock na Hey – to můžeš ač údajně poněkud vyměkli. Není tomu tak. Z celého vysílání je cítit, že jsou to dál poctiví rockeři. Dál se tam hraje dobrá hudba, na rozdíl od té české části v Praze, Pardubicích a Liberci, která ač má stejný slogan, tedy Hey – to můžeš. (Dříve to bylo nacionalisticky podávané Hey – česky a nej.) Takže zatím co v Čechách tedy dál pokračuje jakési popové patlání, jen se to přepatlalo, od alá Blaník k patla, matla, alá Evropa 2 nebo kam. Tak na Moravě dál zůstávájí Hey, poctivým a solidním rockem. A zdá se, že platí, že ani z poctivého rockera, nasílím popaře neuděláš. Takže stejně jako z Rock rádií pod nánosom rockových barev, je cítit nudný a otravný popař. Tak u moravské části Hey, pod nějakým tím vnuceným poprockem, je stále cítit, pravdivý a poctivý rocker. Zajímavé, ale je to tak. Lze tedy za rockové stanice v ČR považovat již celkem slušnou řádku stanic. BEAT, ROCK ZONE, ROCK MAX, GAMA RADIO, ale dál stále moravské HEY v Brně a Ostravě. A ještě i OLDIES RADIO OLYMPIC, které ač se věnuje Oldies, věnuje se 60. a 70. letům a tehdy světu vládl rock a ono hraje tyto rockové hity, tak, jak tehdy vládly světu. To je celkem 6 různých stanic, kde je možné slyšet poctivou a pěknou rockovou hudbu. To je fakt už v Čechách hodně dobré. Konečně. 20 let po tak zvané ,,velké sametové“. A pak, že je ROCK passé, jak nám stále rvou do hlavy všelijací demagogové v čele s bolševiky.

 2. apeiron

  No hlavně aby to Radiu Gamma vydrželo a nestalo se po čase součástí nějaké stupidní sítě jako Hitrádio FM,Blaník,Fajn a podobné nechutnosti.Takhle totiž postupně skončila všechna rádia na severu čech.Konečně zde vysílá něco jiného než ty žumpy plné ohraných shitů…

 3. Ovi

  Start Gama Rádia byl pro mě inspirací k výletu na sever, přímo do Mostu. Po šesti hodinách poslechu 107,9 musím konstatovat, že tak zajímavou mimopražskou stanici jsem dlouho neslyšel. Mostecký éter, degenerovaný dvojitými Hitrádii a Fajny, dostal po dlouhé době úpadku vzpruhu a pod Hněvínem je teď konečně co poslouchat.

  Na Gama Rádiu jsem slyšel třeba Nicka Cavea, Franka Zappu, neprovařené songy od Nirvany, Queen (ovšem s Paulem Rodgersem), také současný rock ze Slovenska, zapomenutou Giannu Nannini a největším překvapením byli Clannad se slavnou seriálovou melodií Robin (The Hooded Man). Došlo i na Depeche Mode, ale vše do sebe zapadalo. Jediným drobným zaváháním byl Xindl X – Anděl. Zato místy mostecká 107,9 zněla nečekaně alternativně a vzdáleně mi připomněla Radio 1 nebo Wave.

  Do Mostu brzy dorazí silný soupeř Radio Beat. Zdá se, že Gama bude mít playlist orientovaný spíše k současnosti, pestřejší a otevřenější k různým lahůdkám i v denním programu.

  Signál ze Širokého vrchu 107,9 MHz/200 W je dostupný částečně v Teplicích, místy i v Ústí nad Labem, ale také až v okolí Slaného.

  FOTOREPORT najdete na
  http://home.tiscali.cz/oviradio/index_soubory/obrazem.jpg

  1. Jose

   Ano, přesně tak. Včera jsem se také konečně dostal k jejich delšímu poslechu asi půl dne. Moderátorka měla velice sympatický a příjemný hlas a hlavně, co mne nesmírně potěšilo, byla absolutně v klidu a pohodě. Tedy uváděla Megadeth úplně v pohodě, jako kus chleba nebo jako, když si člověk vezme žvýkačku a jako se vyjadřují lidé, pro které je rock běžnou a obyčejnou denní záležitostí. Nic přiblble nepřehrávala a neměla potřebu dělat zbytečné opičky ani nešpulila pusinku, že jí to nejde přes rty, jak 90% připitomělých popařů z všelijakých kočkopsovských nesympatických stanic. Prostě jedním slovem velice pohodové a příjemné. Pro každého, kdo je zvyklý na tyhle věci a ne jinde kńourající nesmysly. Takže fakt dobré a sluchu lahodící. Na druhou stranu zazněli třeba i Katapult, což já tedy nemusím, ale dobrá Beat je hraje taky. Ovšem, co už šlo dost daleko, zazněli i Europe, což už myslím na Beatu třeba nehrají, ty spíše hraje Bonton. Ale dobře, vzhledem k tomu, že před tím odehráli spoustu daleko lepších věcí, tak ty jedny Europe, když to musí být, taky unesu. Horší věcí je, doufám, že se na mne nikdo zlobit nebude, protože to bych nerad a plně souhlasím s vyjádřením OVIho, že je to po velmi dlouhé době něco jiného a mimo Prahu. Přesto tedy mi to připomnělo trošku rádio Ethno v tom nešlapajícím směru. Tedy já jim to samozřejmě odpouštím, protože předvedli vkus a to, že chtějí dělat něco zajímavého a ne jenom zpitoměle vydělávat peníze na ničem. Ale prostě drobné výhrady bych měl. Ta znělka Radio Gama rádio Rocku (roku), vím asi to má být takový trochu jinotaj a vtípek, nic méně nezní to moc duchaplně ani dobře, celé, jak je to udělané ta znělka, už se to zde kritizovalo. No a pak se tam stalo, že jim tam jednou nepříjemně něco luplo a nějak to špatně přepojili nebo střihli. Prostě v půlce slova, skok do muziky a zase jiný blok. Takže zřejmě s takovýmito dětskými nemocemi jaké mají Ethno rádio, Dobrý den, Orlík se tedy bude potýkat zřejmě nějakou chvilku i Gama rádio. To bude u těhle 4 zřejmě do určité míry stejné. Ovšem rozdíl pak je v tom, že Orlík a Dobrý den jsou těžce nezajímavé a zcela a naprosto zbytečné. A Ethno rádio a Gama rádio jsou opravdovým přínosem českému FM a posluchačům. No a pak je ten rozdíl v tom, že Ethno je pražské, kde je takových stanic asi 5. Ale Gama je v Mostě. A pak potom, před takovým projektem a takovou věcí, klobouk dolů.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: