F1 upravuje program a web. Končí Sexy život s Asterkou!

novy_web_frekvence1Rádio Frekvence 1 přichází od 3. ledna s mírně inovovaným programovým schématem, to má předznamenat další novinky, které spustí stanice v polovině ledna.

První úpravou je zkrácení ranní show Těžkej Pokondr na Frekvenci 1, začíná tradičně v 09:00, končí ovšem už v 10:00. Program se nadále sestává z telefonátu „Těžkej Pokondr volá Karla„, od zhruba 09:15 se ke slovu dostává host. Inovací prošel proud Styl 14-17, Diana Kobzanová vítá posluchače v tandemu s Romanem Mikeschem (na Frekvenci 1 působil jako zprávař). Model pořadu není nový, od počátku v roce 2008 měl s moderátorkou provázet Pavel Kučera, který nakonec po prvním dílu na vlastní žádost odešel. Jak už jsme vás informovali, novou posilou je i Jiří Pomeje, slýchat jej můžete v pořadu Česká živá noc a to vždy z pondělí na úterý a ze čtvrtka na pátek v čase 00:00 – 03:00. Po zbytek týdne provází živým kontaktní pořadem nadále Jana Knížková.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Frekvence 1 zavedla živé noční vysílání

Mnohé posluchače překvapilo, že po devíti letech odchází z Frekvence 1 dlouholetá moderátorka Jitka Asterová. Podle serveru Novinky.cz odchází na vlastní žádost, nelíbila se jí nová koncepce pořadu. Sexy život měla od nového roku provázet s jinými známými osobnostmi. Jitka Asterová odmítla novou koncepci, za mikrofon se už nedostavila ani 31. prosince a od 3. ledna vysílá Frekvence 1 v čase 10-12 reprízy. Moderátorka ovšem dodává, že ji nevadila konkrétní jména: „K tomu bych se nerada vyjadřovala. Nešlo o konkrétní osobnosti, ale o koncepci, která mi nevyhovovala. Že mě to mrzí, to je slabé slovo. Sexy život jsem moderovala devět let, takže byl pro mě srdeční záležitostí. Mám ale mnohem více aktivit. Teď si chvilku odpočinu, protože vysílání pětkrát do týdne bylo dost náročné,“ uvedla pro Novinky.cz.

K TÉMATU: Projeví se Jiří Pomeje jako marketingový tahák v poslechovosti Rádia Frekvence 1?

Nový pořad s pracovním názvem „Babinec“ tak v polovině ledna nahradí Sexy život, jenž uvedl v život bývalá ředitelka Barbora Tachecí. Novinka Frekvence 1 uvede za mikrofon známou herečku Sandru Pogodovou (Velmi křehké vztahy,…), Lindu Finkovou (manželka Richarda Genzera) a moderátorka Vlaďka Pirichová, i tu posluchači znají jako bývalou rosničku Frekvence 1. „Posluchači uslyší zhruba to, o čem se ženské baví, když se sejdou na WC,“ sdělila Novinkám Linda Finková, která plánuje, že do pořadu zapojí svého manžela Richarda Genzera.

PSALI JSME: F1 obnovuje živé večerní víkendové vysílání

O spolupráci s Frekvencí 1 podle bulvárních novin jedná rovněž Tomáš Kraus, Hvězdný reportéry Novy Cinema, končí na televizních obrazovkách. V rádiu Frekvence 1 dříve provázel večerním proudem Rande (18:30 – 24:00) a zejména populární ranní show Krásné ráno, národe! (05:00 – 09:00).

Od 3. ledna uvedla Frekvence 1 do provozu redesignovaný vzhled webu www.frekvence1.cz, návštěvníci najdou všechny informace dostupné na předchozím webu, přehledněji jsou umístěny odkazy na webová rádia.

frekvence1_novy_web_banner
Nový web Frekvence 1, pro zvětšení klikněte myší. Zdroj: Screenshot RadioTV z www.frekvence1.cz

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Václav Kadlček

    Jo Barko, tohle rádio bych kritizoval za vyplýtvané kmitočty a né Evropu 2 s 0.2 kW v UB. Ještě ke všemu, co F1 vysílá. Mám na mysli, když jsem se dostal ke slovu „Babinec.“ Myslel jsem si, že kopírují rádio Čas, kde se ta rubrika tak přesně jmenuje a řeší se v ní praktické rady, jak ohledně zdraví, nebo jak vyčistit koberec od psích chlupů, takže se to blíží Čro 2 Praha, to myslím, že je pro dospělé. Ale udělalo se mi blivno, když jsem jen v tomhle článku došel, že se bude vysílat z dámských záchodů. Tak co je proti tomu černý humor na E2? Co se týče F1, třeba ještě s těma Pomejema, já tohle slovo slyšel v Mrazíkovi, kdy to ježibaba dávala prasatům. Až když jsem se tady zajímal o program F1, tak jsem zjistil, že je to i člověk a ten je prý známý. No nic, to bude tím, že bulvár nečtu a už vůbec ho neplánuju poslouchat, ale Blesk je myslím nejčtenější, proto až F1 bude místo zpráv předčítat Blesk, tak bude nejposlouchanější. Pomocí nejsilnějších vysílačů můžou zaprvé ve spolupraci s mocipány vysílat bulvární zprávy, které budou krásně manipulovat společnost tam kam budou mocipáni chtít a zadruhé pomlouvat celebrity.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: