Expresradio otevírá „Gate do světa gayů a leseb

gateExpresradio vstupuje už tuto neděli na tenký led, od tohoto týdne nasazuje do vysílání pořad GATE. Ten má být „bránou do světa gay a lesbické komunity„.

Metropolitní Expresradio se rozhodlo expermentovat. „Pořad GATE má několik cílů. Mezi ty hlavní patří zejména ukázat většinové společnosti, že G/L komunita není jen o růžové,“ prozradil šéf vysílání Expresradia Filip Žemlička. Navíc má podle jeho slov „dodat určité povzbuzení pro lidi, kteří zatím svou orientaci tají„.

Novým pořadem Expresradia vás střídavě provedou Josef Kudrna a Barbara Hacsi. Barbara navíc působí i v České televizi, kde se tvoři obdobný magazín Q. První hostem bude populární česká zpěvačka Aneta Langerová, jež „otevřeně pohovoří o svém coming outu, proč svou orientaci dlouho tajila a také třeba o tom, kdy a jak na ni přišla„.

Gate na Expresradiu 90,3 FM začíná, jak už bylo zmíněno, tuto neděli 6. června a vysílat se bude v pravidelném čase mezi 17:00 a 18:00. Program bude podpořen v denících MF Dnes, Lidové noviny, Metro, ale také v časopise Lui, ten proslavil rozhovor s dnes již bývalým předsedou ODS Mirkem Topolánkem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .