Exministr Liška chce kvůli Radiu Wave změnit zákon

wave.jpgBývalý ministr školství Ondřej Liška je znám svou snahou o návrat Radia Wave do analogového vysílání. Nyní navrhuje urychleně změnit zákon o Českém rozhlase tak, aby to bylo možné. Informuje o tom web Lidovky.cz.

Wave dlouho vysílal z pražského Cukráku a po celou dobu jeho trvání v pásmu FM se vedly spory mezi generálním ředitelem Českého rozhlasu Václavem Kasíkem a Radou ČRo o legálnosti tohoto vysílání. Radní tvrdili, že Wave vysílá analogově v rozporu se zákonem, Kasík je nakonec poslechl a od loňského září je Wave k naladění pouze v digitálních televizních sítích, anebo na internetu.

Ondřej Liška návrat do analogového vysílání podporoval a nyní, jako řadový poslanec, chce toto vysílání pro Wave zajistit přímo zákonem. Do zákona o Českém rozhlasu navrhuje vsunout jedinou větu. Ta by měla zajistit, aby Český rozhlas mohl analogově, v pásmu velmi krátkých vln, vysílat nejen tři celoplošné programy a programy regionálních studií jako dosud, ale nově také „jeden další rozhlasový program, jehož vysílání může přijímat nejvýše 40 % obyvatel České republiky počítaných podle údajů vyplývajících z posledního sčítání lidu“.

Tím by odpadla ona námitka o neregionálním charakteru vysílání Radia Wave.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. JELLY

    Bylo by to pěkný, kdyby se Ondřejovi Liškovi tento záměr povedl. Návrat rádia Wave na analog by určitě spoustu lidí přivítala. Současné vysílání ČRo 2 – Prahy z Cukráku považuji za neefektivní plýtvání kvalitním kmitočtem.

  2. changeit

    Soukromý lobbisti to okamžitě obejdou přímo přes vedení ČRo resp. přes Radu ČRo – aby spor zůstali na půdě rozhlasu. Problém je ve slovíčku “může“. Slovíčko má totiž ještě druhý význam.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: