Evropa 2 může vysílat na nových kmitočtech

rrtv-logo.jpgRRTV na svém posledním zasedání udělila novou licenci Evropě 2, další nový kmitočet prozatím nedostane Rádio Beat.

Společnost Evropa 2, spol. s r.o. získala hned tři licence k provozování rozhlasového vysílání a to na dobu osmi let. Licence je platná pro kmitočty kmitočtu Uherské Hradiště 95,8 MHz / 200 W, Frýdek – Místek 95,4 MHz / 200 W a Vsetín 96,6 MHz / 200 W. Všechny kmitočty zkoordinovala sama Evropa 2. Žádosti ostatních žadatelů byly zamítnuty.

Společnost Broadcast Media s.r.o. nezískala souhlas k získání kmitočtu Kladno 107,5 MHz / 100 W pro program Rádio Beat. RRTV se odvolala na zákon č. 231/2001 Sb. § 21 odst. 3 (zákon najdete na stránkách RRTV). Stručně řečeno, změna licence by vedla k neudělení licence na základě veřejného slyšení.

RRTV zároveň upozornila Český rozhlas, odvysíláním pořadu Názory a argumenty (14. 4. 2010 v 18:10) na programu ČRo 6 nezajistil provozovatel zásady objektivity a vyváženosti, náprava musí být sjednána do 10 dnů. Konkrétně se jednalo o příspěvek Rudolfa Kučery na téma „Jaká má být míra tolerance pro netoleranci?“

Provozovatel City Multimedia, s.r.o. porušil podle RRTV zákon tím, že odvysílal reklamu politických stran (12. – 25. května 2010), jednalo se o pozvánky na mítinky politických stran na programu Rádia Blaník 95FM.  Lhůta k nápravě je opět 10 dnů.

Autor článku:

Komentáře (21)

  1. Jose

   Osobně sice Evropu 2 neposlouchám a to ani 5 minut. Nesnesu to. Ale uznávám, že to není rádio pro mne, ale že je alespoň dělané ,,jakž-takž“. Naprosto na blití je mi z jiných. Např. Impuls. To je neslýchaný HNUS každým coulem. Nebo Frekvence 1, to je naprosto o ničem. Nebo Hitrádia, RCL, Dobrý den… To je takový amatérismus, že to snad na FM ani být nemá… Takže k Evropě 2 mám víceméně neutrální postoj. Není to taková prasárna a neustále vyřvávání nesmyslů do kolečka, jako na Impulsu. A vzalo to svojí dynamikou a určitou šťávou, celkem bez problémů, upadají a odumírající rádio, již k ničemu, Frekvenci 1. Ale původně jsem se chtěl vyjádřit k jiným věcem. Tak koukám, že ten BEAT to neměl, až tak jisté, na tom Kladně, jak se zde tvrdilo. Protože, to nedostal ! Což je tedy chyba. A za druhé, by mne opravdu zajímalo, jak to ta EVROPA 2 vlastně nyní má ? Nějak jsem ztratil přehled. Takže, co jí jelo, to jí jelo. Plus měla soudy o 4 frekvence. Ale pak se to samo jaksi vyřešilo u dvou z nich, kdy je znovu nějak dostala a ty soudy tím padem padly. Ale u dvou měla furt ten soud. Teď tedy dostala 3 a já si právě nejsem jist. Ale zdá se mě, že dvě z nich jsou ty, co zakysly u těch soudů ? Je to tak nebo ne ? Čili tím by byly všechny soudy ohledně EVROPY 2 už konečně po letech vyřešeny ? To je má otázka k tomuto článku a k této věci. Jinak pokud vím tak novelou o digitalizaci byla zvednuta procenta ohledně pokrytí stanic a byl i zvednut počet celoplošek u jedné firmy, takže jsem se osobně, sám pro sebe, podivoval, že LAGARDERE chtěli například rozjíždět nové, znela neznámé RADIO PRO a dělali k vůli němu dusno, místo toho aby třeba dokryli EVROPU 2 ? Která také není úplně všude. A ještě se vrátím zpět k těm soudům. Tak největší a takový nejznámější běží kolem NOVÉHO PRESTONU a to jsem doopravdy zvědavý, jestli tohle někdo, někdy, dokáže vyřešit nebo smyslplně urovnat ? A zda tam ještě někdy, někdo, bude vůbec, ještě něco, vysílat ? Pak nám běží ta trapná událost, kolem RADIA SAMSON. A to je doopravdy sprostost, takto zaútočit na stanici SAMSON. A ti, co to způsobili by měli nést náhradu škody v plné míře a měli by se dostat na černou listinu všech posluchačů a kohokoli, kdo se zajímá o FM a mělo by s nimi být zacházeno tak aby si příště takovéto kraviny, rozmysleli ! Přesně opačný případ je DÁLNICE. Tam by se naopak měla zvednou ještě daleko větší vlna odporu, proti tomu nesmyslnému projektu, je zatím příliš malá. A projekt DÁLNICE by měl být kompletně, zrušen, odvolán, zničen, zlikvidován. Ustoupeno od něho, zcela, s omluvou všem atd. atd.
   A poslední soudní proces. Dobrý den v Mladé Boleslavi. Tak to je mi v podsttě jedno. Sice Dobrý den do Mladé Boleslavi nepatří, byla zhovadilost ho tam cpát. Ale, když tam bude a chce strašit, je mi to jedno. Takové stanice neposlouchám. je to jen ostudnost FM.

  2. fafek

   Frekvence 1 mi nepřijde uplně blbá, co Jose vadi?

  3. Barka

   Pustil jsem si F1, hraje asi 3 hodiny a běží skladby , které tam jdou už několik let
   dokola. Možná je i tady problém. F1 si pustím málokdy a nijak mě nezaujala. No vida,
   teď hrají Lady Gaga.Je to nějaké podivné, Michal Tučný, London Beat, Boney M, Lady Gaga.

  4. Jose

   F1 měla těch změn několik. V podstatně nejlepší byla ta první verze, kdy tam existuval ještě dámský club, což je něco, co od té doby u nás neexistuje, tedy speciální rádio pro ženy. A i mne bavilo ten babinec poslouchat, bylo to zajímavé. Pak později se stylizovali do něčeho, co by šlo nazvat oldies rádiem, tedy hráli z velké většiny zahraniční starší a k tomu měli ten sexy život, což mi přišlo zpočátku i zábavné. Jenže sexy život už jim dávno vyčpěl a teď omladili tedy přidali nové věci a počeštili tedy přidali české odrhovačky, čímž v glogálu vytvořili značně odporné směs, tedy není jisté s kterou kravinou zrovna budou otravovat. Takže z pozice celkem sympatické stanice to dostali do polohy jedné z nejodpornějších stanic v ČR. Dokonce již jsem se setkal s tím, že ji někteří bývalý posluchači úmyslně bojkotují. Například si každý den pouští jinou stanici, jen F1 vynechávají… Mám pocit, že vím moc dobře proč…Je to prostě opravdu již hnus, současný tvar F1.

  5. Pavel RŮŽIČKA

   Jose:

   Zase až tak často nereaguji na různé výlevy některých zde diskutujících, ale už jsem musel malinko zareagovat. Když čtu tvé reakce, no řekněme, že všude po celém serveru radiotv.cz, tak se divím, že v téhle zemi ještě vůbec žiješ a divím se, že jsi to do teď ještě vydržel a čekal bych, že už posloucháš jen rozhlas ze Severní Koreji a nebo Honkongu. Snad jsem od tebe ještě nečetl, že by jsi něco chválil. Neustále čtu od tebe na všechno pouze těžkou kritiku na všechno házíš špínu. Nejvíce jsi mi rozesmál větou „Dokonce již jsem se setkal s tím, že ji někteří bývalý posluchači úmyslně bojkotují. Například si každý den pouští jinou stanici, jen F1 vynechávají…“ :-D Tak tohle je už moc silné kafe a vedení Frekvence 1 dnes a celý týden nebude spát :-D.
   Myslím si, že nabídka rozhlasových stanic v ČR není zase až tak mizerná a každý si malinko může vybrat na VKV, pokud ne na Internetu je stanic tisíce, stejně tak i na satelitu.
   Osobně zmiňovanou Frekvenci 1 poslouchám řekněme každý den a nemohu říci jediné křivé slovo. Program mi vyhovuje, hudba také. Navíc vzhledem k tomu, že Frekvence 1 je třetí nejposlouchanější rádio v ČR s 1 792 000 posluchači, tak si myslím, že to co dělají na F1, dělají poměrně dobře. Stejný pohled mám na rádio Blaník, které také vykazuje řadu let skvělé výsledky. Bohužel jsi Jose v totální menšině a tvé požadavky na rozhlasové vysílaní jsou pouze minoritní, tak se s tím budeš muset smířit. Je mi jasné, že lidé, který poslouchá F1, Blaník aj. podobné stanice jsou ve tvých očích naprostý blbci, ale co se dá dělat!
   Pokud tak všechno dobře znáš a víš jak udělat pořádné rádio, tak nám to ukaž.

   Neber to prosím osobně, nechci Tě ani urazit, ani naštvat, ale musel jsem reagovat!

  6. Jose

   No možná to vypadá hodně pitomně. Ale ta věta je naprostý fakt. Řekněme, že se pohybuji různě po provozech nějaké firmy. A řekněme, že někde /na většině poslouchají Beat, on byl také vyhodnocen, jako nejčastěji poslouchaným rádiem v práci / a řekněme, že někde se nemohli mezi sebou dohodnout, tak vymysleli kolotoč, tedy vybrali x stanic a ty točí dokolečka, tedy Beat pak zase Radiožurnál pak zase Impuls pak zase Hey, pak zase třeba RCL, pak zase KISS, pak zase Evropu 2 atd. Jen proti Frekvenci 1 se zvedly výhrady od všech, že takovou sračku nechce nikdo. Nevím, co je zrovna na ní, tak rozčílilo, ale asi rozčílilo, prostě nikomu nic, ta stanice nedává. A když jsem se ptal, proč to tak je, tak mi jen řekli, že F1 u nich má bojkot. Já bych třeba osobně asi ještě stále snesl F1 spíše nežli Impuls, ale ten jeden vzorek obyvatelstva, tedy ta směska se rozhodla tolerovat všechny kolem, pouze F1, ne. Zajímavé… Prostě mohu se jen domýšlet, že to bylo to omlazení a to přidání českých a neustálé opruzy několika věcí dokolečka nebo celý ten vlezlý styl té stanice… Tak jsem to s chutí popsal. No asi jim něco vadí. Co se týče Blaníku, tak ten u nás naštěstí nemáme. Ale nepleť se v jednom. Můžu se tu pouštět vehementně do normalizačních pazvuků, to jest toho svinstva, co se tady vydává za hudbu na úkor skutečné hudby. Ale zase nikdy jsem nijak nemilosrdně nevystupoval proti Blaníku. A to z několika důvodů. Za prvé je to specializace. Tedy specializují se na normalizační hity nebo na socialistický pop nebo, jak to chceš nazvat, ale alespoň někomu je to určené a je to alespoň nějaký styl a není to tedy všehosměs a kočkopes, což mi leží v žaludku nejvíc. A za druhé to dělají podstatně lépe nežli Impuls. A za třetí vlastnmě dokonce to začali dělat před Impulsem, který to odkoukal až od nich. A dokonce ani Čas to v té době asi nedělal nebo vůbec nebyl. Takže Blaník s tím v každém případě začal. Takže mu náleží minimálně to prvenství, do té doby se všichni opičili po EVROPĚ 2. Jinak samozřejmě mne velice těžce rozesmálo to poslední prohlášení o tom, jaký tu máme nádherný výběr. Prostě výběr tu nemáme vůbec žádný. Ten mají pouze Pražáci. Respektive. Nevím o tom, že by jsem měl na FM dostupnou byť jedinou alternativní stanici. Což bych poslouchal z FM nejraději. Nevím o tom, že bych tu měl na FM dostupnou jedinou JAZZOVOU stanici, což bych si také poslechl. Dokonce zde nemáme ani jedinou FOLKOVOU stanici. CR ještě u nás stále nedostalo licenci má tu jen koordinaci. TECHNO stanici tady také nemáme atd. atd. Takže, co tu máme ? Jednu VLTAVU pro náročné s vážnou hudbou a intelektuálními věcmi. Takové kulturní rádio. Pak jedno křesťánské rádio PROGLAS. Potom x sráčů s POPEM a spoustu kočkopsů. No a milostivě jsme před 5 lety dostali BEAT s rockem a před rokem ze změnilo na rock taky HEY. Tak jestli tomuhle říkáš výběr, tak jsi blázen. To nic ve zlém. Ale mě stačí sednout do auta, zajet za 60 minut, do Prahy a mám ten výběr úplně o něčem jiném. Takže to si z venkova ti mocipání z RRTV dělají srandu ??? Na co nějaké šaškárny typu RCL nebo Dobrý den, je to k něčemu dobré ? Proč tu dávno není Country rádio. Třeba Ethno rádio. Oldies rádio ???? Radio 1 ? Nebo proč není celoplošně WAVE ???? Atd. Atd.
   Nebo proč není na FM Leonardo ? Atd. Atd.

  7. Jose

   Jo a ještě něco. Prosím tě nezkoušej to s nějakými minoritami a proti tomu s nějakým bolševismem tedy vládou většiny, či čeho, tedy nějakými vypočitanými disco-pop-normalizátory… Řvalo se tady 20 let, konkrétně na tomhle serveru, jak by v ČR rock nikdo neposlouchal ???Řvalo, že jo…najdi si to v historii… Dnes máme na FM DEVĚT rádií hrajících ROCK a jak jsou poslouchané… Pak se tu pustili do cOUNTRY A FOLKU, že to nikdo nechce…Ale jede COUNTRY RADIO ? Jede, že jo… A je nejchtěnějším rádiem v zemi u nás ho lidi chtějí taky, jen jim ho sem dát…No a třeba TECHNO rádio ? Myslíš že by se neuživilo…Ale uživilo…Nebo OLDIES RADIO ? Nechápu proč tady dávno nejsou… Jsem ochoten pochopit, že už by možná byl problém dělat ten JAZZ, jsem ochoten pochopit, že tedy ALTERNATIVA tj. RADIO 1 nechce z Prahy a bojí se venkova. Vidím na vladtní oči, že ETHNU se moc nedaří, tedy je poslední v POSLECHOVOSTI. Dobře. Ale pak snad herr gott kruci fix plkatíme polatky ne ? Tedy já je poctivě platím… A pak tedy, když něco nejde komerční cestou má to potom jít veřejnoprávní cestou. A v tom případě tady dávno máme mít celoplošné WAVE. Asi tak.

  8. Jose

   Omlouvám se za třetí příspěvek, ale něco mne napadlo, samozřejmě jako vždy dodatečně. Všimni si čísel u WAVE ! Když byli na cukráku. Měli 40 tisíc. Když jim Cukrák vzali spadli na 10 tisíc. Když se dodělává DVB-T vylezli na 13 tisíc. Takže ty 3 tisíce, to je ten zatracovaný a pitomý venkov, že jo ? A ještě k tomu z DVB-T. Dovedeš si představit nebo odhadnout WAVE, řádně na FM, celoplošně ? Tak co to povídáš o MINORITÁCH ? Je to jenn o podvodech s naším FM.

 1. Barka

  Já patřím k těm nešťastníkům , kteří mají E dvojku na dvou frekvencích + slovenskou
  E2 z Javořiny. Každý kmitočet s tímto odpadem je na nic. To já zase si E2 pustím a
  ráno si poslechnu ty dvě moderátorské čuňata. Nic jemnějšího jsem nevymyslel. To je
  tak rozjezd do nového dne, kdy se ujistím , že na tom nejsem tak špatně. Nevím,
  který dobytek nám sem k hranicím tady tohle naordinoval. Kromě Rockmaxu, který se
  díky Beatu snaží , tu je jednoznačně nejlepší rádio Čas. To si aspoň pustí ženské.
  E2 řadím s Impulsem do kategorie odpornosti.Jediné rádio se zlepšilo-Rubi šlo na tanec.

  1. SETI72

   Já chytnu E2 na třech frekvencích. Je to děs, ani moje dvě dcery (11 a 14 let) jí nesnášejí.

  2. fafek

   Frekvence 1 mi nepřijde uplně blbá

  3. Jose

   No mně tedy poslední rok ano. Úplně stejně jako Impuls. Asi se po něm rozhodli opičit. Zatím její nejhroznější tvar. Tím neříkám, že za rok nebo za dva se nerozhodnou ho zase třeba změnit…

 2. jerabek

  Co se týká E2 a Frekvence 1,tak o ty už dnes vůbec nemám zájem.Frekvence 1 neskutečně upadla,hodně mě to mrzí.Proč?Protože Frekvence bývala velice dobrou stanicí!Měla zajímavý program,dobré moderátory,ale teď,škoda slov!Co se týká Evropy 2,tak k tomu také nemám solidní komentář.Současná E2 je tak maximálně pro náctileté.Pro nás,co už něco pamatujeme,to rozhodně není.Ale byly doby,kdy se na Evropě 2 dali slyšet slušné kousky.Bohužel,tahle doba je nenávratně pryč.Toť vše.

 3. -Beny-

  Uherskohradišťský region byl dlouho jedním z mála, který nebyl dotčen vysíláním E2. Jen snad na kopcích prosvítala E2 z Brna na 105,5 či Zlína na 95,5, ale na poslouchání to moc nebylo.Od Vánoc z Javořiny se místo radia Okey objevila Europa 2, kterou lez naladit snad po celém okrese i v autě. Musím říct, že mi tady v okolí UH ani nikdy E2 nechyběla, navíc hláška maxximum TVÝ muziky, tak se tady rozhodně nemluví a trhá mě ten výraz uši, to už je lepší tvojej muziky!!JInak nevidim moc důvod příchodu teto stanice do tohoto regionu, česky hraje impuls, čas, dance hraje kissko,rock rockmax,pop zlin….. Mohl by mě tady někdo vysvětlit jak je to s tou koordinací? Ve vašem seznamu vysílačů na tonto serveru bylo vždycky psano že frekvence 95,8 zkoordinovala E2, ta tam ale bude vysílat až ted. Tak kdyby někdo věděl, budu rad za vysvětlení.

  1. Petr Kružík

   Čtyři frekvence zkoordinovala úspěšně na Moravě v roce 2005 Evropa 2 – UHH 95.8, UHB 88.5, FM 95.4 a VS 96.6….ale tyto šly do licenčního řízení, všecky. A než stačila RRTV rozhodnout, Fleishmannovci vše zažalovali. Chtěli dosáhnout kýženého cíle, dokrýt Moravu. Ale všechno se v ČR až neskutečně táhne! vlastně si tím sami na 5 let zabrejkly tyto zmíněné 4 frekvence. Uděleno bylo až nyní..kdy soudění zjevně dojelo…

  2. Jose

   Takže jsem se nespletl ? A jsou to ony 4 frekvence ? Takže vlastně E2 dostala tedy jenom jednu. Ty čtyři, tedy 2 teď a 2 minule, to si jen vlastní blbostí oddáli, co už bylo jejich. Říkám to dobře ?

 4. Matou

  Já bych ty celoplošky zrušil, nechal bych tak ČRo 1 a ČRo 6 na SV. Možná tak ještě ten region. Zbytek není moc přínosnej pro éter. Kdyby každý rádio mělo jeden nebo dva silný vysílače, to by pak byl výběr ze stanic a bylo by víc lokálek:) Proč mám doma ČRo 1, 2, 3 chytat každej na třech kmitočtech čistě a na dalších 3 hůř, ale i tak použitelnej signál? V okolí Kutný Hory mi dejme tomu na Frekvenci 1 bohatě stačí Ústecká frekvence 93,5 ale dobře ji chytám i na 97,4/98,4/104,3…Jak bych si pískal bejt na každym kmitočtu jiná stanice…Dneska jsou to samý Hitradia, Kiss radia, Fajn Radia, Rozhlasy a celoplošky Impuls, E2, F1…Co doma chytám za menší stanice? Tak Černou Horu, Contact, Country radio…A zbytek sítě nebo celoplošky…Tohle je prostě hnus..Poslední ze síťovejch stanic co sem měl rád bylo Kiss FM a ted někdy naladím Blaník 95 nebo skoro celoplošku Beat to aspoň není takovej stereotyp…Já rád stanice, který maj svoje kouzlo..Což celoplošky u nás(krom Beatu) a sítě nemaj..

  1. Jose

   Z vyjmenovaných RCL byl vždy pod úrovní. RČH se zkazila, kdysi byla dobrá, ale to už je dávno. Propadá se asi čím dál hlouběji. Country rádio bylo také lepší, ale ještě stále jde.

 5. jerabek

  Musím s Vámi souhlasit.Ty celoplošky v současnosti stojí opravdu celkem za prd.Skutečně,dnes samá Hitrádia,Fajn Radia a co z toho?Jaký to má přínos pro český éter?Všude hrají na jedno brdo,stokrát obehrané kolovrátky,to se vážně nedá.U nás ve městě je to to samé!Všude skoro slyším Hitrádio,nebo Fajn Radio.Čekal jsem,že až k nám dorazí Beat,bude to mít větší odezvu.Ale pravda je,že na ten rock hold každý není.Já považuji Beat za kvalitní stanici,i když je pravda,že teď poslední dobou také dost kolovrátkují.Chtělo by to více skladeb,které nejsou tak ohrané.Toť můj názor.

 6. Barka

  Mě pan fafek svým příspěvkem inspiroval k poslechu F1. Nikoho nechci poučovat, to ne.
  Mě ale vadí na F1 hudba takovým způsobem, že se to nedá prostě poslouchat. I kdyby
  byly pořady stoprocentní , tak hudba mě prostě odradí. To , co hráli před lety, hrají
  i nyní. Teď jede 74-75, ta je tam od té doby ,co vznikla. Tomuhle nerozumím. No a teď
  Abba, proč nezařadí třeba i víc těch Gag , aby bylo něco nového. Je za tím nějaký
  záměr, že se to většině posluchačů zamlouvá? Nebo je to neschopnost? Osobně znám
  kanceláře, kde jede F1 celý den, ale nikdo to nevnímá, pracují u toho. Ale co třeba já
  když si to pustím k poslechu? Přiznám, že jsem se dozvěděl za asi 20 hodin celkem
  zajímavé informace, ale hudba mě prostě odradí a víc to pouštět nebudu. Nenavážím se
  do nikoho. Že nějakou stanici proklepnu , abych měl přehled, je myslím normální.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .