Europa 2 od pondělí profiluje svůj program

europa2 AUDIO + PROGRAM UVNITŘ – Slibované změny programového schématu slovenské Europy 2 přichází, moderátorský tým od poloviny února posilní exkluzivní hlas.

V týdnu od 15.února se v programovém schématu objeví nové hlasy, dojde i k výraznější profilaci denního proudu. Europa 2 navíc přinese přímý přenos z udílení cen Brit Awards 2009, v březnu pak v rámci akce „Nastav uši hvězdám“ doveze posluchače na koncert známého interpreta. Podívejme se nyní na všechny změny postupně.

Patrně nejočekávanějším krokem je příchod VIP posily do moderátorského týmu. Ačkoli český divák patrně nebude vědět, o koho se jedná, slovenští diváci jej velmi dobře znají. Dopolední blok s názvem Afterparty (10-12) bude vycházet z českého modelu, jeho hlavní hvězdou se stává Roman Juraško. Jednatřicetiletý moderátor komerční televizní jedničky – Markízy – obstarává nejsledovanější ranní pořad (Teleráno), pravidelně provází i pořadem Zo zákulisia Markízy, jedná se o obdobu pořadu Volejte Novu.

juraskoNová posila týmu Roman Juraško, zdroj: archiv TV Markíza

V dalších programových blocích nastávají mírné obměny. V Ranní show 6-10 budete nově slýchávat už jen Soňu Valášikovou a Marka Varmuse. Ranní blok stále prochází profilací a hledá se optimální forma. Jejich kolegyně Dominika Dadíková odchází do vlastního bloku 12-15 (MaXXimum muziky). Oliver Hain přechází do času 15-18 (dosud 10-15). Večerní program plnící posluchačská přání – Vyber si na MaXXimum – zůstává ve všední dny 18-20, novým průvodcem byl stanovem Michal Sabo.

K TÉMATU: Petr Vladyka: “Na Slovensko rozhodně přicházím s pokorou,….

Jeho monopol přeruší čtvrteční hitparáda TOP 22 Europy 2, vysílat se bude jako v České republice v čase 18-20, repríza se vysílá v neděli rovněž v čase 18-20. První díl hitparády uslyší posluchači už 25.února, průvodcem bude Oliver Hain. Poprvé se koncem února (konkrétně 27.února) rozezní i víkendová Dance Extravaganza, pořad bude kompletně ve slovenské režii a od české verze se má výrazně lišit. Taneční drive občasně doplní i mluvené slovo, vysílat se bude v čase 22-03.

Víkendové dopoledne setrvá pod taktovkou Andreja Kratochvíla (6-12). Odpolední šestihodinovku s muzikou přináší od příštího týdne Peter Gecík, který přichází ze slovenského rádia Viva. Zde moderoval večerní proud 18-22.

POSLECHNĚTE SI UKÁZKY UPRAVENÉ GRAFIKY: V CELOU, JINGL

Europa 2 však přichází i s dalšími koncepty. Velkým překvapením Europy 2 se stává přímý přenos z udílení ceny Brit Awards, komentovat jej bude přímo z Londýna spíkr Michal Sabo (česká Evropa 2 pověřila tímto úkolem Libora Boučka). Udílení ceny uzpůsobila Europa 2 i zvukovou grafiku, upraven je jingl na úvod hodiny, speciální jingl se prolínají i denním programem.

TEASER: NASTAV UŠI GANGSTEROVI

Již brzy přijde Europa 2 se soutěží, kterou znají i tuzemští posluchači. „Nastav uši hvězdám“ vždy přináší vstupenky na koncert známého zahraničního interpreta. Ve vysílání už běží teaser, jednat se bude o březnový koncert amerického interpreta 50 Cent.

europa2_novy-1002151

Nový program Europy 2 od pondělí 15.února 2010

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: