Další rána pro Dálnici – Bonton vyhrálo soud s RRTV

dalnice_smallMěstský soud v Praze rozhodl ve věci mezi Radiem Bonton, a.s. (žalobcem) a Radou pro rozhlasové a televizním vysílání (žalovaný) ve věci o změně licenčních podmínek pro Rádio Dálnice.

Spory okolo Rádia Dálnice (provozovatel Route Radio s.r.o.) pokračují. Městský soud v Praze rozhodnul ve sporu mezi Radiem Bonton, a.s. a RRTV. Žalobce se domáhal přezkoumání rozhodnutí RRTV o změně licence pro Rádio Dálnice. Společnost Route Radio s.r.o. původně získala licenci k provozování Rádia Dálnice na vysílači Jihlava-Rudný (99,4 MHz) s výkonem 0,8 kW, což značí 0,55% obyvatel České republiky. RRTV však později udělila další „dokrývače“, což však podle žalobce mění licenční podmínky a RRTV tak obešla požadavky licenčního řízení.

K TÉMATU: Rádio Dálnice přišlo o dokrývače možná jen dočasně

Městský soud v Praze přezkoumal napadené rozhodnutí a dospěl k závěru, že „žaloba je důvodná„. Soud tímto uznal námitku žalobce (Radio Bonton, a.s.) o popření výsledků původního licenčního řízení. RRTV se obhajovala tvrzením, že „napadené rozhodnutí nepředstavuje změnu charakteru licence, která by tak opravňovala k námitkám další účastníky„. Proti rozsudku lze podat kasační stížnost u Nejvyššího správního soudu. Dodejme, že RRTV je vázána právním názorem soudu při novém rozhodnutí, bude tak buď muset vyhlásit nové licenční řízení, nebo zdůvodnit příčiny bránící vyhlášení nového řízení. Jedná se o druhé zrušující rozhodnutí, první žalobu podalo Rádio Impuls.

Více informací k celé záležitosti přineseme v pondělním článku, v němž zmapujeme dosavadní průběh kauzy.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Jose

    To je dobré, prvně v životě zjišťuju, že i takový naprostý nesmysl, jako je Impuls, se může k něčemu hodit a zafungovat kladně… Vždycky jsem si myslel, že je totálně, na nic… Ovšem podání žaloby na Dálnici, to mu musím, zcela jednoznačně pochválit ! A to velmi…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .