ČTÚ vypsal tendr pro digitální rozhlas

ctubudovamalaČeský telekomunikační úřad (ČTÚ) vypsal v pondělí výběrové řízení na operátory zemských sítí pro digitální rozhlas ve všech krajích České republiky.

Tendr vypsaný ČTÚ umožní zájemcům získat frekvence v L pásmu, kde dosud nebyla žádná práva k rádiovým kmitočtům udělena. „Využití těchto kmitočtů v souladu s PVRS má značný význam pro další rozvoj rozhlasových služeb a vytvoří podmínky i pro poskytování dalších mobilních multimediálních aplikací,“ uvádí ČTÚ v zadávacím dokumentu. Dle tohoto dokumentu se mohou zájemci přihlásit až do 3. prosince letošního roku. Dotazy pak mohou zájemci posílat do 16. listopadu. Hodnocení žádostí potom proběhne do konce letošního roku. Na informaci upozornil server Digizone.cz.

DOPORUČUJEME: Má ještě smysl digitalizovat rozhlas? Nepředčil jej už dávno poslech přes internet?

Připomeňme, že ČTÚ vypsal tendr pro celoplošnou síť na podzim roku 2009, ten však zůstal bez vítěze, když poslední účastníkem byla společnost České Radiokomunikace. V případě, že držitel bude provozovat zemské digitální rozhlasové vysílání v některém ze 13 krajů, odepírá se mu možnost na multiplex v Praze. Jednotlivá řízení proběhnou formou dražby, vyvolávací cena byla stanovena na 1 tisíc korun za 10 tisíc obyvatel, například ve Středočeském kraji s 2,291 miliony obyvatel činí minimální výše částky 229 tisíc korun.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Zadávací dokumentace k tendrům pro krajské sítě

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,