ČRo Pardubice v létě rozkvete

leto_pardubiceLéto Českého rozhlasu Pardubice bude letos rozkvetlé, pro posluchače zařadí rozhlas do vysílání nejen velkou letní soutěž.

Pro posluchače Českého rozhlasu Pardubice je nachystána velká soutěž s názvem Rozkvetlé léto, posluchači mají co nejlépe vyzdobit svá okna, balkony či pergoly květinami. V Hobby magazínu známý pardubický zahradník František Hlubocký posluchačům dával rady týkající se balkonových květin (muškátů, pelargonií a dalších).

Posluchači mají nyní jedinečnou šanci pochlubit se svými výtvory a vyhrát zajímavou cenu – travní sekačku. Chcete-li ukázat svou výzdobu, máte možnost do 15. srpna zasílat fotografie svých oken, balkonů a pergol na adresu balkon@rozhlas.cz či na adresu Českého rozhlasu Pardubice (Sv.A. České 29 s heslem „Rozkvetlé léto„). Hodnotit fotografie budou přímo návštěvníci webu, kde budou všechny fotografie vystavěny.

Rozkvetlé léto však není jen název soutěže, ale i motto, ve kterém se ponese léto Českého rozhlasu Pardubice. Ten v letních měsících nabídne posluchačům pestrobarevnou směs oblíbených pořadů, které budou ve větší míře provoněny letními písničkami,“ říká k letnímu mottu Radim Jelínek.  Novinkou letního schématu Českého rozhlasz Pardubice se stává hudební magazín Ozvěny popu, naladíte-li jej, uslyšíte příběhy slavných osobností domácího a světového popu.

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. kamil72

  Nevím proč se Český rozhlas Pardubice orientuje na posluchače 50 a víceleté. Hudební skladby jak v rádiu Blaník. Vůbec bych řekl, že by to v ČRO chtělo udělat radikální změny. Nechci se dotknout posluchačů 50 a víceletých, ale zdá se mě zaměření všech stanic ČRo na ně snad mimo Radia Wawe. Ja přece taky platím koncesionářské poplatky a chtěl bych poslouchat stanici zaměřenou na posluchače věku 20-40 let.

  1. Jose

   Ano je to bohužel přesně tak. Především regionální stanice Českého rozhlasu byly nařízeny zákonem a musí existovat, tak říkajíc povinně, tedy ,,ze zákona“. A měly by se tedy věnovat všem lidem žijícím v daném regionu, tedy samozřejmě i těm mladším. Pokud tak nečinní a stávají se převážně, jakýmisi ,,odkladišti důchodců“, tak potom si neplní své regionální povinnosti a jsou naprosto zbytečné. Kdysi se tady argumentovalo tím, co všechno se natočilo právě v krajských studií. To je sice roztomilé, ale to je minulost. Ukažte mi dnes regionální ČRo, které se nebojí důchodců a tahá do vysílání nějaké mladé, alternativní a nezávislé kapely daného regionu ? Ani jedno takové neexistuje. A právě v tom má být jejich regionální povinnost. Kterou neplní. Mohl bych tady zase psát hodinu. Třeba o tom, jak jsem jsem si pro zábavu a poznání pouštěl regionální rozhlasové stanice holandské z Astry na 23,5°E a jak tam byly návštěvy v různých klubech a hráli tam věci od jazz po industrial, ovšem studentské holandské kapely, na což se nezmůže ČRo, jak tu komplet stojí. Mohl bych psát o tom, jak Rada ČRo vyhrožovala, jak se regionům podívá na zoubek a nestalo se tam nic a je to stále stejně mizerné. Jediné, co slavná rada udělala bylo to, že vyhnala z FM Radio Wave, jediné z ČRo, které tady něco hraje. Mohl bych psát o tom, že tu byl článek jak BBC je příliš ,,přemlazené“ což jsem komentoval tím, že ČRo je příliš ,,přestárlé“. Mohl bych komentovat vyjádření současného zastupujícího ředitele ČRo, který se vyjádřil v rozhovoru na DigiZone, že už i pro ,,padesátníky“ je ČRo staré. Mohl bych také říci, ten fakt, že protože jsem měnil HDD a OS, tak si plním zase přehrávače rádii. Teď v této chvíli. A prohlašuji, že z ČRo jsem si tam dal jen Wave a Leonardo, protože zbytek se nedá poslouchat. Tak ČRo ty dvě nejlepší, do teď nemá ani na FM. Ale kraviny tam má. Mohl bych prohlásit, že jestli to takhle půjde s ČRo dál, tak se přidám k p.Bar/an/kovi, který zde vyhlásil bojkot ČRo. Jen doplním, že ze soukromých už jsem si uložil Beat, Oldies Radio, Gama Radio, Ethno Rádio, Rock Max, Haná Sky Rock, Radio 1… Ale ČRo ? Vskutku jen Wave a Leonardo.

  2. Edison

   Jose: To chceš povedať, že Vltava je úplne na kočku? Že D-Dur je úplne na kočku? Alebo ČRo 6? Stále tu prezentuješ Tvoj názor ako ten jediný správny.

  3. Jose

   Jenže VLTAVA to jediná NAZACHRÁNÍ !!! Na víc, na ní, protože se to neodváží dát jinam, soustředili prakticky VŠECHNO. Co se týče ČRo 6 tak s tím je to podstatně horší… VLTAVA má alespoň nejlepší a kvalitní síť na FM… Ale ČRo 6 ? Ani ti nevím, kde bych to chytal abych pravdu řekl…? Na posledy jsem to poslouchal z DVB-T a to už je asi tak půl roku. Ostatně to chtějí zrušit. Tedy sloučit s ČRo 1 Radiožurnál. Což pokud si vzpomeneš na některé zdejší debaty, byl názor, který jsem původně zastával taky, ale právě zde jysem byl přesvědčen, že sloučení ZPRAVODAJSTVÍ a PUBLICISTIKY, není zrovna ten nejchytřejší nápad. Přesto ONI, došli nyní zrovna k tomuto. Ostatně ať si dělají, co chtějí. K vůli 2 pořadům opravdu dnes pro mne nemá cenu ladit ani tu vLTAVU. Na Beatu nebo na Wave dostanu daleko více toho, co chci. D-DUR ? Je snad dostupné nebo co ? Kolik má posluchačů 5 tisíc ? Nezlob se na mne, ale je dostupné úplně stejně jako Bayer 4 klassik nebo BBC 3 nebo potom cokoli. Na FM to není pokud vím… Na FM si můžeš chytit lerda Classic FM / nemohu dát odkaz protože by jsi si to přečetl za týden, tak si to dej do Google, RADIO CLASSIC FM / ano to si může alespoň pražák naladit. D-Dur bohužel nikoli.

  4. Jose

   A ještě něco. Kdysi, už je to hodně dávno se probírala varianta, zda by nebylo možné dát WAVE např. na ČRo 5. Tedy oni už ČRo 5 neexistují. Označení ČRo 5 bylo zrušeno. Dnes je to podle těch měst. / Asi aby zametli poslední stopy a nenapadlo to někoho stále porovnávat a slučovat./ Tak tedy, když bylo ČRo 5, tak mohlo být třeba od 6,00-18,00 ČRo 5 a od 18,00 – 6,00 tam mohlo být WAVE. A bylo by všude a bylo by na FM. /Když ho vyhnali z cukráku, tak klesl počet jeho posluchačů z 40 tisíc na 10 tisíc. /No a bylo by to OK. Jsou z historie známé takovéto úspěšné dělby v čase o jednu frekvenci. Ale tehdy se k tomu ředitel slovenského Radia FM bývalého Rock FM vyjádřil velmi negativně a považoval to za neš´tastné. Tak potom, za co lze považovat dělbu RADIOŽURNÁL+ČESKO-ČRo6 když je to bordel a nikdo neví, co tam vlastně kdy je a jediný, kdy z toho má jméno i když nikoli positivní je RADIOŽURNÁL.

 2. Barka

  Musím se ozvat. Bojkotuji pořád vysílání Čro , kromě Leonarda a mluvené slovo si
  stahuji z archívu. Toulky a pár dalších. Jinak neposlouchám ani zprávy. Znovu bych
  začal až po zrušení poplatků, protože i na Čro se také najde něco zajímavého. Můj
  postoj je ovlivněn nejen úpadkem Čro , ale i mafií , která ho okupuje.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .