ČRo Pardubice hledá polistopadovou osobnost kraje

pardubicemaleČeský rozhlas Pardubice pořádá anketu, v níž hledá polistopadovou osobnost kraje. Souboj se už dostal do finále.

Bývalý starosta Litomyšle a krajský radní Miroslav Brýdl, první hejtman Pardubického kraje Roman Línek, bývalý poslanec a ministr Josef Lux, současný hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a bývalý primátor Pardubic a současný senátor Jiří Stříteský. Z těchto jmen veřejnost vybírá celkového vítěze. „Do prvního kola, které probíhalo od 1. do 30. září, přišlo více než 600 nominačních hlasů pro více než 70 osobností. První nepostupující do finále byla bývalá senátorka Jaroslava Moserová. Mezi nominovanými byli ale také sportovci, herci nebo lékaři,“ říká k prvnímu kolu ankety marketingový manažer Pardubického rozhlasu Radim Jelínek.

Pro jednotlivá jména mohou hlasovat obyvatelé Pardubického kraje prostřednictvím SMS nebo jednoduchého formuláře, který je na webu ČRo Pardubice. Hlasování bude probíhat až do 8. listopadu. Vyhlášení výsledků proběhne 12. listopadu v Lázních Bohdaneč a záznam slavnostního večera pak ČRo Pardubice odvysílá 17. listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .