ČRo Pardubice hledá osobnost kraje

cro_pardubice_logoNa podzim proběhne soutěž o polistopadovou osobnost, péct se bude sekaná.

Po letním klidu regionální studio Českého rozhlasu čerpalo síly na velký podzimní projekt. Přes prázdninové měsíce navštěvují lidé z rozhlasu své posluchače na různých akcích kraje.

Velký podzimní projekt nese název „Osobnost, která nejvíce bezprostředně ovlivnila dění a vývoj v Pardubickém kraji po roce 1989„.  O vítězi rozhodnou obyvatelé kraje v hlasování. Informaci nám sdělil manažer marketingu a PR pardubického rozhlasu Radim Jelínek a přiblížil, kdo může titul získat: „Osobností Pardubického kraje, která nejvíce ovlivnila polistopadový vývoj v kraji, se může stát osoba, jejíž činnost – jak profesní tak neprofesní – bezprostředně ovlivnila Pardubický kraj, jeho rozvoj a události v regionu. Ocenění může nominovaná osobnost získat in memoriam.“ Po celé září můžou posluchači prostřednictvím dopisu, mailu, SMS či internetového formuláře posílat své tipy. Do druhého kola, které se koná od 11. října do 8. listopadu, postoupí 5 nejúspěšnějších nominovaných. „Ve vysílání budeme posluchačům nabízet medailonky finalistů ankety, informace o jejich aktivitách a životě,“ vysvětluje Radim Jelínek. Výsledky celé ankety budou známy v listopadu, konkrétně 12.listopadu proběhne slavnostní galavečer v Lázních Bohdaneč. ČRo Pardubice odvysílá akci ze záznamu 17.listopadu.

V posledním srpnovém týdnu se pak bude péct sekaná. Do poloviny září mají posluchači šanci podělit se s ostatními o své originální a zajímavé recepty na sekanou. Porota posléze vybere pět postoupivších finalistů. Finále se plánuje na 24. až 26.září v rámci pardubické výstavy Moderní gastronomie. Připraven je doprovodný program, všichni návštěvníci se stanou porotou, budou mít možnost ochutnat a obodovat výtvory úspěšných finalistů. „Na vítěze čeká skvělý elektrický pomocník do kuchyně. Ale s prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté,“ informuje Radim Jelínek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .