ČRo Olomouc představil Otaslavice, v úterý s režisérkou Holland

croolomouc_velkelogo

Otaslavice, jedna z pozoruhodných vesnic Olomouckého kraje, byla hlavním tématem čtvrtečního vysílání ČRo Olomouc. V úterý přijde na návštěvu polská režisérka Agnieszka Holland.

Ve čtvrtek 24. listopadu vysílal ČRo Olomouc celý den z Otaslavic, tato vesnice se nachází dvanáct kilometrů jižně od Prostějova ve zvlněném terénu, kde hanácká rovina přechází do Drahanské vrchoviny. „Západně od obce se nachází významná archeologická lokalita: bývalé opevněné sídliště z doby kamenné, které bylo využíváno i v době bronzové a železné. Na tomto místě, zvaném Obrova noha, můžeme obdivovat zajímavě modelované pískovcové skály a je odtud pěkný výhled do kraje. Dnes tu žije na území 769 hektarů asi 1 300 obyvatel,“ doplňuje ČRo Olomouc. Záznam pořadu Od Pradědu na Hanou, který se věnoval kostelu v Otaslavicích, si můžete poslechnout v audio archivu.

Pořad Ženský svět, jehož průvodkyněmi jsou Radka Kvasničková a Ivana Pustějovská, bude v úterý 29. listopadu ve 13.30 hostit polskou režisérku a scénáristku Agnieszku Holland. Pochlubit se může několika nominacemi na Oscara, na svém kontě má například díla Evropa, Úplné zatmění, Ve stínu Beethovena či Jánošík-Pravdivá historie. „V cyklu příběhů žen, které stojí za to slyšet, tak autorky představí dámu, která v šedesátých letech studovala na pražské FAMU a která spolupracovala s takovými osobnostmi filmové režie jako Krzysztof Zanussi či Andrzej Wajda. Proč ji komunisté vyhnali z Polska, co pro ni znamená film a jak těžké je prosadit se v Hollywoodu? A stojí to vůbec za to?“ zve ČRo Olomouc na pořad Ženský svět, reprízu poté naladíte v sobotu 3. prosince od 18.00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .