ČRo nově přes iPhone a Android

android_croČeský rozhlas nabízí nově živé vysílání všech svých stanic v aplikacích pro mobilní zařízení tyup iPhone, iPod Touch nebo mobily s operačním systémem Android.

Nabídka nové aplikace Českého rozhlasu zprostředkuje všechny stanice, tedy celoplošné, regionální i digitální a součástí je vysílání do zahraničí. Nová aplikace Českého rozhlasu servíruje aktuální program právě vysílaného pořadu či několika následujících. Od předchozí beta verze získává aplikace přehlednější strukturu, atraktivnější vzhled a mnoho dalšího. Zároveň došlo k navýšení kvality zvuku prostřednictvím kodéru ve formátu ACC v kvalitě 128 kbit/s, resp. 32 kbit/s pro pomalejší datové připojení.

GLOSA: Má ještě smysl digitalizovat rozhlas? Nepředčil jej už dávno poslech přes internet?

K dalším přednostem aplikace patří implementovaný webový prohlížeč stránek Českého rozhlasu, což umožňuje posluchači být v přímém kontaktu se stanicí, kterou právě poslouchá„, říká Alexandr Pícha, ředitel divize Český rozhlas Internet. Předností je personalizace aplikace nebo automatické vypnutí v požadované lhůtě. Uživatelé systému Android najdou budík a navíc tento operační systém podporuje nahrávání do formátu MP3 či Podcasting. Aplikace najdou zájemci na webu mobil.rozhlas.cz, kde jsou k dispozici další informace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .