ČRo Brno: Zemřel Max Wittmann

max_wittmann

V noci zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku nedožitých sedmdesáti let Max Wittmann, vedoucí hudební redakce Českého rozhlasu Brno.

ČRo Brno oznámil velmi smutnou zprávu, dnes zesnula uznávaná hudební autorita (zejména v oblasti jazzu), autor mnoha hudebních pořadů a výborný muzikant. Tím vším byl Max Wittmann, mimo jiné také vedoucí hudební redakce ČRo Brno. „Narodil se v roce 1941 na Plzeňsku, kde získal jako školák své základní hudební vzdělání, které dál rozšířil studiem středních hudebních škol v Kroměříži a v Brně. Studoval hru na klavír, hoboj a také kompozici. Svá hudební studia završil absolvováním JAMU v Brno,“ doplňuje informace ČRo Brno.

Do hudební redakce brněnského studia nastoupil Max Wittmann v roce 1969: „Redigoval natáčení začínajících skupin a interpretů, kteří tak v rozhlase započali svoji další úspěšnou kariéru. V roce 1973 začíná jako dramaturg spolupracovat s Orchestrem Gustava Broma a v roce 1989 se stává i dramaturgem rozhlasového Orchestru studio Brno. Pro oba orchestry složil řadu skladeb, které dodnes můžete slyšet v našem vysílání,“ přibližuje ČRo Brno působení Maxe Wittmanna.

Český rozhlas dodává, že bude Max Wittmann jako autor a rovněž jako člověk chybět celému Českému rozhlasu. Zavzpomínat na něj budete moci v pondělí 6. června ve 20:00, kdy Marcela Vandrová chystá speciální program.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .