ČRo 7 skončil na krátkých vlnách

cro-7-radio-prahaČeský rozhlas 7 – Radio Praha skončil po 75 letech vysílání na krátkých vlnách. Důvodem je redukce rozpočtu zahraničního vysílání ze strany ministerstva zahraničních věcí. Hlavní platformou pro šíření vysílání bude internet a satelit. Informoval o tom ředitel Odboru komunikace ČRo René Zavoral prostřednictvím tiskové zprávy.

Podle ředitele Českého rozhlasu 7 Miroslava Krupičky po vypnutí krátkých vln by nemělo dojít k zásadnímu úbytku posluchačů. „Konec krátkých vln mě mrzí, protože letos v létě si budeme připomínat 75. výročí vzniku zahraničního vysílání, ale většina posluchačů dnes konzumuje zpravodajství Radia Praha na internetu. Na webu radio.cz registrujeme kolem milionu návštěv měsíčně. I když o nějaké posluchače přijdeme, nebude to dramatické,“ dodává Krupička.

PSALI JSME PRVNÍ: ČRo 7 – Radio Praha končí na KV

Ředitel sedmého okruhu původně argumentoval tím, že vypnutí jediného KV vysílače zahraničního vysílání ČRo by mohlo být protizákonné. Stát ovšem nechce dále platit a Český rozhlas nemíní financovat toto vysílání z vlastního rozpočtu jelikož jde o vysílání na objednávku státu. „Jsme trošku nervózní, protože za méně peněz budeme muset udělat více muziky. Je to neradostný stav, protože část lidí, asi pětina personálu, od nás odešla, máme méně peněz na všechno, například na externí spolupracovníky. Panuje trošičku napětí, ale budeme se snažit dostat ze sebe maximum tak, aby pokud možno posluchač si toho nevšiml, abychom vysílali dál v půlhodinových stručných zpravodajských relacích, které informují v těch všech našich šesti jazycích o všem podstatném, co se v ČR děje,” uvedl pro Český rozhlas Krupička.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .