ČRo 3 Vltava v Živé panoramě na ČT 2

crovltavaVysílání Českého rozhlasu 3 se nově objevuje i v pořadu Živá panorama, který vysílá ČT 2. Pohledy z panoramatických kamer až dosud doprovázela klasická hudba. Nyní je slyšet i mluvené slovo. Informoval o tom web Digizone.cz.
BLOG: Nová podoba Živé panoramy na ČT 2 je rušivá

Živá Panorama se vysílá denně od 8:30 do 9:10 na programu ČT 2. Mluvené slovo v pozadí ale vzbuzuje různé reakce. Část diváků přijala změnu kladně, pro některé je ale nová podoba pořadu rušivá. „Nemám nic proti rádiu, ale naprosto ruší snímky z web kamer, kdy ještě před týdnem bylo slyšet jen velmi příjemnou muziku. Škoda, toto se mi opravdu nelíbí a zvláště, když je tam i mluvené slovo. Bylo by to v pořádku snad, kdyby rádio v tuto dobu dávalo nějakou hezkou uklidňující hudbu,“ napsala do redakce RadioTV Ludmila Šibalová (celý dopis si můžete přečíst v sekci Blogy).

Zahraniční televize řeší hudební podkresy v rámci panoramatických pořadů různě. Rakouská veřejnoprávní ORF zařazuje tradiční národní instrumenty, podobně i Slovenská televize. Naproti tomu rakouská turistická TW1 do panoramy dlouhodobě zařazovala představitele alternativní hudební scény – Massive Attack, The Coral, Naomi, Jack Johnson a další interprety.

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. Alena Malirova

  Dobry den. Velmi jsem si oblibila Panoramu. Bohuzel, od noveho roku jsem byla velmi zklamana zmenou, ktera je v podobe nevhodneho ruseni slovy a i ne tak prijemnou hudbou, jako tomu bylo drive. Jsem velmi zklamana.Bohuzel uz nemam z tohoto programu tak hezky zazitek, jako drive. Myslim,ze zo neni zrovna stastne vylepseni! Treba se zase vratite k puvodnimu- klidne hudbe, ktera Panoramu vzdy doprovazela.7.1.2011 divacka Alena Malirova.

  1. Ivo Rottenberg

   Nic si z toho nedělejte, nejste sama. Snad jediný, kdo je spokojený, je autor této ptákoviny. Je také možné, že se tímto ověřuje sledovanost. Počátají se stížnosti a radují se z diváckého „ohlasu“:-)))

 2. Václav Kadlček

  To nebude o sledovanosti, ale poslechovosti. I když je Vltava nasomrovaná na všech ženevách, tak jde s poslechovostí dolů a tímto způsobem si chtěla získat nějaké posluchačské nedobrovolníky. Kdo chce místo zvuku televize poslouchat rádio, dávno tak činí, jako já u televizních reklam.

  1. Ivo Rottenberg

   Já měl na mysli poslechovost nebo sledovamost (jak se líbí) ČT 2, nikoliv Vltavy.

 3. Alena Malirova

  Dobry den. Opet reaguji na vysilani CRo Vltava,ktere rusi PANORAMU. Je to neco priserneho a nevim, kdo na tento nesmysl prisel. Koho toto zajima, at si pusti radio a ne aby se otravovali divaci televize! Vzdyt toto se nejen nehodi ale i rusi cely zazitek z obrazku. To je podle Vas vylepseni?! Hruza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .