ČRo 2 – Praha připomíná výročí pohádkového Hajaji

hajajaCelý rok se na ČRo 2 – Praha ponese ve znamení pohádkového skřítka Hajaji, v neděli 2. ledna jsme si připomněli 50. výročí od vzniku této rozhlasové legendy.

Na oslavu 50. narozenin skřítka Hajaji přichystal druhý program Českého rozhlasu padesát nejstarších rozhlasových pohádek z archivu, některé uvede ČRo 2 – Praha v původní podobě, jiné byly znovu natočeny, jelikož se nezachovaly jejich původní nahrávky. První pohádkou, kterou bylo vysílání pořadu zahájeno, se stal příběh Václava Čtvrtka o tom, jak Hajaja procitl. Ke slyšení je v archivu iRadia, od 3. ledna můžeme slýchat Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska. Obě pohádky namluvil herec Vlastimil Brodský.

DOPORUČUJEME: Změny na ČRo 2 budou postupné

ČRo 2 – Praha připomněla kulatiny v novoročním dokumentu „Jak to bylo, Hajajo?„. Pokud jste jej propásli, můžete si naladit reprízu 3. ledna v 21:05, nebo najít v archivu iRadia. Připomeňme, že pohádkové příběhy Hajaja vysílá ČRo 2 – Praha denně v 19:00. Narozeniny Hajaji oslaví ČRo 2 – Praha i v dalším programu, konkrétně v sobotním Toboganu Aleše Cibulky v 11:05 (8. ledna).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .