Country rádio na satelitu je jen otázku času

crlogo_95Satelitní platforma CS Link začala před deseti dny šířit neveřejné vysílání populárního Country rádia ze stáje společnosti Radio Investments. Jako první o tom informoval server Parabola.cz, který potvrdil i zařazení moravské mutace Rádia Beat do stejné platformy.

Obě dvě programové služby se vysílají v kryptovacím systému CryptoWorks v rámci uzavřeného okruhu pro potřeby zajištění distribuce signálu na terestrické vysílače v pásmu VKV/FM po celé republice. Jak dodal web Parabola.cz, z legislativních důvodů není vysílání zatím dostupné pro individuální domácí příjem.

Country Rádio plánuje svůj satelitní signál odkódovat jakmile bude mít potvrzenou změnu licence, která počítá s rozšířením technických prostředků o satelitní vysílání. Zatím není jasné, zda bude zpřístupněno i vysílání Rádia Beat Morava. Na satelitu je zatím jen celostátní mutace Rádia Beat. Moravská část se liší jen lokálními reklamními bloky, a tudíž není přímo nutné rozšiřovat licenci a zpřístupňovat tuto mutaci veřejně.

Autor článku:

Komentáře (28)

  1. juko Autor příspěvku

   Proč po funuse? Vysílání zatím není veřejné, tak tuto informaci přinášíme jen pro zajímavost.

  1. Jose

   Nejlepší české rádio, které kdy historicky, jednu dobu ve Šluknovském výběžku hrálo a to dokonce i v jedoucím automobilu a to dokonce až v Německu, bylo Český rozhlas Radio Wave, nežli ho vyhnali z FM, takže je v dnešní době dostupné pouze v DVB a na netu.

  1. Jose

   Dost dobře nechápu proč je tolik KISS. Tedy chápu, ale nelíbí se mi to… KISS je tolik proto, protože požrali různé malé stanice a nikdy je nedokázali sjednotit, tak, jako to udělala Evropa 2 s tím, co požrala ona. Takže jim ponechali původní názvy, jen před to dali slovíčko KISS. A asi 4x jim měnili program, od čerta k ďáblu, nedokázali se rozhodnout ani pro rock ani pro dance ani pro pop ani pro nic jiného. A stále to byli kočkopsi a směsky, různého. Až to dopadlo tak, že už nevěděli vůbec kudy kam a co s nimi, a tak jim dali určitou autonomii a rozhodli se to rozdělit a každé KISS si samo za sebe a po svém. Ale je to pitomost a neuvěřitelné plýtvání. Na co je tolik různých KISS ? Zvláště v době, kdy mají již povoleno odpojovat daleko více prostoru pro regionální informce a reklamy. Jedno jediné jednotné KISS by bylo lepší. Není třeba tolik KISS. Rozhodně ne. K ničemu dobré to není.

  1. pevy

   Tak k tomu jedinému (tj. „otevření“ Country rádia na satelitu) se plně připojuju. Všude tvrdím, že tím okamžikem pro mne poslech FM (aspoň tedy u nás v Pardubickém kraji) zcela ztratí další smysl (aspoň v tom stavu, v kterém je). Beat i Country na satelitu bude, stejně tak kompletní servis ČRo (mimo regionály). Nebude už nic, co by mi tam scházelo (a zároveň existovalo na FM v Pardubickém kraji). Jistě, takové Rádio Samson bych tam sice velmi uvítal, ale to u nás nechytnu na FM tak, jako tak (a nyní momentálně vlastně nikdo v ČR – bohužel). Takže po odkódování Country ze satu mi poslech FM zůstane maximálně tak v autě (nebo ze zvědavosti v případě nějakých změn).

  2. Jose

   Tak ono je to pořadí, tak nějak stále stejné. Tedy nejhorší a nejméně významné zůstává FM, přes veškerou snahu v něm mám dostupné dvě stanice, které snesu. Tedy BEAT a HEY. O něco lepší je to přes satelit, kde tedy je BEAT, je tam ČESKÝ ROZHLAS LEONARDO a je tam ČESKÝ ROZHLAS WAVE. A přibude tam tedy COUNTRY RADIO. Škoda, že tam toho není více, ale není no. No a nejlepší zůstává, co naplat internet. Tam je vše zmíněné a na víc ještě RADIO 1, ETHNO RADIO, OLDIES RADIO OLYMPIC, ROCK MAX, ROCK ZONE a GAMA RADIO a i ten SAMSON. Takže internet prostě vede. No a dostupností, dle míst. Tak v autě je to pouze FM, zatím o nějakých jiných způsobech neuvažuji i když si občas čtu, co by se dalo a nedalo dělat. Zatím tam zůstává jen FM. V bytě pak i v práci, je to jak FM, tak satelit, tak internet. Takže tam mi na satelitu až tak nezáleží, protože z netu to prostě bez problémů běhá. Otázka je chaty, kde je opět pouze FM. Sice se současným objevením se CR na satelitu jsem začal silně zvažovat umístění tam satelitního talíře. Vše potřebné 2x mám a jde jen o to, to tam dovézt a nastavit… Ale dle toho, jak se vyvíjí situace posledních 14 dnů, zdá se, že dříve nežli satelitní přijímač tam umístit jeden zbylý počítač a bude tam také internet. Takže pak se tam už se satelitním příjmem zabývat nemusím. Z toho internetu toho prostě chodí nejvíc. To je bez debaty. Takže vlastně všude bude internet a dostupné všechno. zbývá jediný problém a to je to auto. A tam se s tím nedá dělat vůbec nic. Tam je to závislé na tom, zda RRTV dá CR do Liberce nebo nedá a co sem všechno ještě dá. Na příklad zde má také koordinaci Media Bohemia, ale nejde ani o Blaník ani o Fajn ani o Hitrádio. Takže jde buď o Rock Radio nebo o Oldies Radio Olympic. Tak když by oboje vyšlo, mohly by tady být ty stanice, co jdou vydržet, dokonce 4. A pak už by to bylo slušné i v tom autě. No, že by se sem dostalo někdy ETHNO RADIO nebo SAMSON nebo ROCK ZONE či RADIO 1, to ani tak nějak moc nepředpokládám. A ROCK MAX taky ne, že jo. Takže na FM už tady moc nepřibude, leda když by k nám vyrazilo GAMA z Mostu, to by bylo příjemné. No anebo, že by udělal nějaké závratné změny ČESKÝ ROZHLAS a dostal sem WAVE nebo LEONARDO, či tak nějak jejich program. Na názvu mi nezáleží. Ale prostě na těch věcech. A reorganizace ČRo asi nějaká bude a těch variant je ve hře tolik, že těžko odhadnout, co udělají doopravdy… Tak to by mohlo ještě zvednout úroveň FM, jinak si myslím se toho už moc očekávat nedá. No a na satelitu ? No mohli by tam přece všichni. Ale nikdo tam nechce. Samozřejmě, když by tam RADIO INVESTMENTS dali RADIO 1, tak to by byl počin. Pak tedy BEAT + CR + R1. To by byla na satelitu velice silná trojka, které by to slušelo takto pohromadě a pak by to nemělo chybu a bylo tam v podstatě všechno, tedy dá se říci, to nejlepší, co máme. Ale obávám se, že o zařazení tam také R1, tak o tom, že RI neuvažují. Takže prostě zůstává ten internet nejvýznamější a už to asi jiné nebude.

 1. Barka

  Já nevím , proč se tady pořád v diskusích přemílá to , že něco chybí na FM.
  Furt někdo čeká , kdy se něco přidá na sat a podobně. Kupte si za pár tisíc
  přehrávač internetových rádií buď přes wifi nebo LAN a máte doma všechno a trvale.
  U nás v tomto bordelu je to nejlepší řešení. Na dálkáč jsem šupnul deset
  našich rockových rádií , mluvené slovo si vyvolám za pár vteřin a je vymalované.
  FM nemůže rádiovníka uspokojit. Navíc si rádio beru ven z pokoje na dvůr , protože
  bere asi do 30 metrů wifi.

  1. Jose

   No přemílá se to stále proto, že nevím, zda jsme už tak staří nebo natolik passé, že si stále myslím, že přirozené by bylo aby to bylo dostupné na FM, čili to, že to není dostupné na FM mi přijde nepřirozené a nenormální. I když je to faktický stav, který nijak nikdo z nás změnit nedokáže. No dalším bodem je stále to auto, kde sice jsou hokusy-pokusy různých nadšenců s jakýmisi mobilními internety, ale nejsem zatím vůbec přesvědčený o funkčnosti takových možností. No a další je třeba otázka té chaty, kdy pevy tu psal, pokud si pamatuji, že tam net nemá. No a já ho tam neměl taky, ale teď se tam právě objevily dvě Wi-Fi sítě, proto začínám mluvit o tom, že tam budu mít net dříve nežli sat. Jinak doma samozřejmě net problém nebyl nikdy. V práci taky ne a teď ho tam má dokonce ještě rychlejší a lepší, nežli doma.
   Jenže to taky nemá každý. Víš jak se u nás rozmáhá tohle sledování a monitorování zaměstnanců a zakazování jim vstupu na kde co ? A vím o případech, kdy jim prostě nedovolí hrát si z toho rádia ani ty jejich kancelářské stroje nemají zvukové karty. Takže jistě je to řešení. Ale není použitelné bez výhrady všude. Sice samozřejmě jsou i pracoviště, kde ti nedovolí si tam přinést ani nějakého jezevce s FM. Nic méně většinou je to každému fuk a toleruje se to. U netu se to až tak netoleruje. A u nějakých profesí to stejně nejde, tedy net. Už vidím zedníky jak ohazují barák a mají tam někde radio připojené na Wi-Fi… Kdež to nějaký tranzistoráček je tam úplně normální. Ostatně si nejsem jistý zda teď je vhodná doba pro nákup takového netového rádia, budou se měnit IP asi do dvou let, že…
   Abych nemusel dávat odkaz a nečekalo to x dnů na schválení, tak to zkopíruji, takže copy: ,, 12. 5. 2010 Počítačoví odborníci upozorňují, že už za rok dojdou používané IP adresy, identifikační kódy připojení k internetu. Je proto nutné přejít na nový typ adres, takzvaný IPv6. Problém, na který upozorňují experti, je to, že systém vyžaduje kompatibilní technologie. Pro uživatele internetu to znamená úpravu nebo i výměnu starého modemu za typ, který bude nové IP adresy podporovat. Kompletní přechod na nový typ IP adres bude vyžadovat i několik let. Soumrak IPv4 adres se nezadržitelně blíží. Technická složitost modernizace podle odborníků přibližně odpovídá v současnosti probíhající digitalizaci televizního vysílání. Změnu IP adres už delší dobu podporuje Evropská komise. Před rokem se k přechodu na nový protokol IPv6 zavázala i česká vláda.“ Takže pro to asi budeš tak do dvou let shánět update a modlit se aby bylo, protože jinak to může být taky na vhození do popelnice.Takže není to všechno tak jednoduché…

  2. Barka

   Samozřejmě ,že FM je ideální a osobně jsem toto pásmo velice nerad opouštěl. Přesto
   nemá žádnou budoucnost. U nás. To platí pro polovinu republiky. Já můžu ladit pouze
   Rockmax, který se pomalu vzpamatovává , zásluhou konkurenčního Beatu. Situace je taková, že nejlepší naše radio Beat a také je nej v moderování co se týká profesionality , tak to je jeden veliký podvod. Dostává frekvence jenom do měst a
   s takovým výkonem , že nic neobsáhne. Takhle se ucpává huba posluchačům. Jakýkoliv
   šmejd, ať už E2, Kiss dostávají kilowaty. Typickým druhem schizofrenního posluchače
   je odsuzování Blaníku a Času. Tyto stanice tady musí být pro ohromné množství
   posluchačů, kteří vyrostli na Gottovi a podobných a také pro lidi , kteří nesnáší
   dravou muziku . To být musí. Ale nemusí být vůbec hitrádia a svinstva podobné. Toho
   by stačila třetina. Protože je to ale naopak , jde zcela jasně o podvod.
   Čro by mohli také na čas vypnout a dát ho dohromady. Články tady jasně ukázaly, že
   tito divadelníci přesně zapadají do celostátního bordelu. No a protože je situace
   taková ,jaká je, tak je vhodné poslouchat přes net. Nejvíce kanceláří je ve městech
   a dá se tam snad něco naladit. I když si myslím , že většinu kancelářských
   parazitů by měli místo rádia rovnou vykopnout na chodník. V autě se má řidič věnovat
   řízení a ne rozhlasu. To je u řízení jen mobil, cigáro, rádio a iluze o vlastní
   dokonalosti v řízení a pak je to jen samá nehoda. IP adresy mě netrápí. pokud bude
   nutné , zainvestuji. Lidé mají peněz dost. Bez mrknutí oka sypou peníze do nádrže u auta , aby nešli sto metrů pěšky. I když i s IP to bude nějaký podvod , aby lidé zase
   platili. FM mám prakticky jen na usnutí, aby mě modem nežral do rána 8W.
   Pár dobrých pořadů , které se sporadicky na Čro vyskytují stahuji z archívu na flešku.

  3. Jose

   Maličko to zkoriguji. Za prvé si vzpomeň, že za bolševiků, u nás byla víceméně veškerá ZAHRANIĆNÍ HUDBA zakázaná. Tedy mohlo se pár povolených věcí jako Abba a Boney M a to bylo tak všechno. Takže po revoluci vznikla obrovská poptávka po zahraniční hudbě, ale opravdu obrovská, tedy byl zájem i o zahraniční POP a to byl boom těhle stanic jako EVROPA 2 a KISS apod. Lidi to tehdy doopravdy chtěli ! Mně nedávno rozesmálo, když jsem ze srandy dal odkaz na komunistické rádio FUTURA, s tím, že komunisti mají také svoje rádio na netu. Tak, že reakce čtenářů byly takové, cituji“,, Ty vole, to je komunistické rádio ? A oni tam komouší hrají zahraniční věci ? Ty vole, to asi komouší zapomněli, co dělali, když byli u moci. To se přece zahraniční písničky, hrát nesměly…“ Konec citace. Takže prostě byla obrovská díra, tady, byla… A tak všechna rdia hrála tohle… Až toho zahraničí bylo moc. Prostě moc. A tak vznikla zase tahle nostalgicko nacionalistická rádia typu Blaníku a Času. Když na to přijde, osobně bych byl tvdrý a jaký, že to musí být ? Ale nemusí. Když já nemůžu mít rock nebo folk nebo co tak nevidím jeden jediný důvod proč by tady musel mít někdo Gotta a Vondráčkovou a Zagorovou a spol. To se potom po revoluci nic nezměnilo. On to má jako to měl vždycky a já to nemám, jako jsem to neměl vždycky. NASRAT. Prostě nemusel. Ani prd. No a jak se tam dostali tihle mafiáni s Gottem v čele, tak si vezmi jejich styky a jejich peníze, Gott, jak známo si koupil Melodii a totálni ji doprasil atd. No a tak se začaly všude objevovat štvavé demagogické články a rozbory a úvahy, jak by se rock neuživil a jak je passé a mimo hru a byla až dojemná shoda těch prapůvodních discotékových dětiček a těch normalizačních nácků, jak pro všechny byl rock strašně velký fuj. No a tak rádia, která vznikla ani neměla šanci dostat nějakou reklamu a peníze atd. A v podstatě byla situací tlačena k odstoupení od rocku. Takže to trvalo 20 let, nežli došlo k obrodě a podařilo se, proti těmto stvůrám, prosadit. Jenže, co ? Frekvence už v té době jsou rozebrány. Tak se už jen paběrkuje a sbírají trosky ve velkých městech po 200w. No, kdo to způsobil ? No odpovědnost nese ČTÚ a RRTV. Protože prostě neměli dát frekvence 5 rádiím se zahraničním popem. K čemu ? Jedno v pohodě stačí a následně neměli rozdávat frekvence nacionalistické, té druhé vlně stanic. Na co ? Jedno stačí a tak by samozřejmě měli dnes frekvence v záloze pro rockery nebo pro folkáče nebo pro jazzmeny nebo pro kohokoli kdo přijde. Jenže oni to už rozdali. No tak na ty další už nezbylo, to je celý problém. No a tak všude dostaneš 5x zahraniční popový sračky a 3x nějaký ostudný nácky z dob socialismu, ale kvalitní české folkáče, nedostaneš, jako nedostaneš jazz nebo nedostaneš mluvené slovo atd. atd. a ČRo místo toho aby dělal, to co není komerčně, tak podléhá jakési politické radě ČRo a honí se poslechovostí s Impulsem a Frekvencí 1.

 2. Barka

  Jasně . Komunisti jsou u koryt ještě teď a po revoluci vládli jak dlouho, deset let,
  nebo víc? Nebyla žádná kontrola, bylo bezvládí a protože všichni se začali modlit
  k Americe a dělají to ještě dnes, tak zasrali FM americkým šmejdem. Museli vzniknout
  Blaníci, protože je lidé chtějí a je jich moc. Jdu kolem baráku s otevřeným oknem
  a čekám až se ozve moderátor. V hospodách bývá óčko,a to je těžký odpad, v marketu
  Zlín nebo Čas ,jinde Brno, lidi kolem prakticky rádio za účelem poslechu neladí a když,tak dopoledne důchodci Brno a odpoledne mladí americký odpad. Rock poslouchá
  jenom rocker a jiný to ani ladit nebude. Stejně tak folk a country. Je to jen pro
  jedny a ty samé. Málo lidí s rádiem experimentuje. To je to smutné , že pořádné
  stanice nebyly a nevychovaly posluchače. Proto tady lidé opěvují Kiss Hit a E2, protože ani nevědí , že něco lepšího by na FM vůbec kdy mohlo být. Okres Uh. Hradiště
  nemá vůbec své rádio, které by bylo pro nás ze Slovácka. To je ten bordel.
  Takže je rádio Dyje , kde třeba zahrají lidovou muziku, které se tu hodně lidí
  věnuje. Ale zase ho nenaladíš.
  Rádia vznikla taková, jaká lidé po revoluci chtěli. Vůbec všechno šlo do prdele.
  Celá kultura , která nás obklopuje je pofiderní. Nejsou dobří herci. Ročně vznikají
  mraky pěveckých hvězd atd. Osobně tedy tíhnu k tomu rocku , který se hrál do roku 80
  85 a pak už mě to nijak nezajímá. Vznikly jakésy brutální metaly a popy s kurvama,
  které v klipech točí zadkem a nic neumí. TV klidně vyhodím , to by mě nemrzelo vůbec.
  Na reality a jakési pitomce na COOL určitě hledět nebudu. Takže co, jdu poslouchat rokec.

  1. Jose

   Tak jako jistě, je to důsledek komunismu, protože ta komunistická bezduchost a nevýchova se projevila, když dostali možnost… Na jednou se zjistilo, že je prázdno… Tedy v těch hlavách, co to mají poslouchat… No a na víc k tomu musíš připočítat komerční faktor. Tedy, že se to musí dokázat uživit. Nic méně si myslím, že se to zlepšuje. Pokud by jsme označili první vlnu zahraničního popu jménem EVROPA 2 a druhou vlnu soudružského vzpomínání jménem BLANÍK. Tak třetí vlnu už můžeme nazvat přijatelným jménem BEAT. A řekl bych že pomalu přichází čtvrtá. Čili začne se to různit a hledat cesty jak vydělat. Takže ono je jedno komu to patří. A že už je to rozdané. Pokud se podíváme na HEY, tak zvolilo místo HEY, ČESKY A NEJ. HEY ROCKOVÉ HITY, což je přijatelnější. HITRÁDIA zase experimentovaly jednak s ROCKOVÝMI VÍKENDY, jednak s ČESKÝMI VÍKENDY. Oboje mělo ohlas. Vzniklo rádio ETHNO. Vzniklo i RADIO GAMA. Vzniklo RADIO SAMSON. RADIA KISS měnila za svoji existenci formát minimálně 4x jestli ne některá z nich dokonce 5x nebo 6x. Takže ono se to bude ještě vyvíjet. A samozřejmě komunistický koncentrák padnul. Lidi mohou jet ven, mohou jet i levně, třeba stopem. Jsou různé studentské akce, výměnné pobyty. Možnost studia mimo republiku. Jsou možnosti satelitního příjmu. Jsou možnosti internetu. Takže ten koncentrák a ta česká uzavřenost a zaprděnost místních soudruhů končí a odumírá ať tomu vládnou ekonomicky nebo politicky, je to jedno. Lidi mají možnost vidět. Stačí se dívat. Takže se to zlepšuje. Jen to nejde žádnými mílovými kroky, ale velice pomaloučku a polehoučku. Takže my se toho třeba ani nedožijeme. Ale jo. Jde to lepší se to. Je to vidět.

 3. Barka

  Ale vždyť jo. Jenomže co chceš udělat s FM? Je plné , zasrané odpadem. Co za děsy
  mám na FM. Na vesnice se už nikdy nic nedostane. To by musel být snad nějaký zákon , aby šrot někde vypnuli a dali něco pořádného. Je samozřejmě možnost cestování, nemusí
  se shánět zboží. Bolševici po revoluci tohle chtěli a tak to máme. Oni také chtěli
  cestovat. Také jim to už lezlo krkem, tak byla revoluce. Kdyby nechtěli, tak nás
  rozmašírují tanky. Blbec si myslí, že studenti a Havel a spol. udělali revoluci.
  Kdepak , soudruzi ji povolili. A tak začal jeden nekonečný podvod a drancování všeho.
  A přišlo i na FM. A teď je už pozdě. Oni se v RRTV chechtají , jak s tím vy…a
  jak jim jdou penízky do pupků. Kdepak ,s FM je až na určité lokality konec.

  1. Jose

   Tak je fakt, že Vacek u Berouna tanky připravený měl a jen čekal na rozkaz jestli to má vyrazit rozstřílet nebo memá. Schopen by toho byl. Jenže to režírovala celé KGB, Rusáci se chtěli dostat na západ. Tak nic nerozstřílel. Naštěstí. V podstatě tím završili revoluci nebo komunistickou zlodějnu. Co v Rusku 1917 a u nás 1948 nakradli, tak to si 1989 legálně přivlastnili. Zahrnuli do toho pár restituentů, kterým tu a tam vrátili nějaký ten ukradený rozpadlý a leta komunisty zdevastovaný barák nebo nějaké to pole, keré stejně nejde používat, protože je tam smeťák nebo tam stojí sídliště atd. apod. A je to. Kdo byl Gorbačov ? Hlava KGB, že. A kdo spustil tzv. Perestrojku ? KGB. Takže to šlo všechno čistě po ruském způsobu. Zajímavá věc je, že tady se třeba teď skuhrá po bezplatném zdravotnictví a po bezplatném školství apod. Mně osobně je naprosto šuma fuk jestli budou nemocnice privatizované nebo ne a jestli budu muset doktora platit. Nebo platit učitele. Stejně musím platit veterinu psovi a stejně si musí platit , kde jaký kurz. Takže to placení považuji za normální a to mi nevadí ani v nejmenším. Prostě platit si svého doktora nebo svého učitele. Naprosto v pohodě. Ale u médií mi to vadí. Media chápu jako státní bohatství a FM jako majetek všech, tedy občanů státu, bez rozdílu. A nechápu, jak je tedy možné, že to není na vesnicích ? A že něco je jen ve velkých městech a něco je jen v Praze ? To opravdu nechápu. Dobrý doktor ať si je jenom třeba v Praze. Dobrá univerzita ať si je třeba jen v Praze. To jako chápu, s tím smířený jsem. Ale média by měla být všude. Tedy nedovedu si představit vesnici bez FM nebo bez novin apod. To si nedovedu. Ale ono to tak prostě je. Ještě, že alespoň ten internet se dostal všude. To je oprvdu mnohdy jediné řešení. Jinak jen nějaký lokální plátek a nějaká příšerná lokální stanice. A to je fakt strašný. Odstříhnout takto lidi od informací. Doopravdy ještě, že je ten net, ten jediný to trochu napravuje, jinak je to všechno v hajzlu. To je fakt.

 4. Barka

  Já nemám vůbec přehled, co nabízejí třeba v mobilu nebo do auta ohledně internetu.
  Byl u mě kamarád z Trenčína a měl iPOD nebo co to je, volal z toho , posílal maily,
  mělo to rádio FM a možná na to chytí i netové rádia, ale to jsem bohužel nezjišťoval.
  Platil asi 600 Sk, přepočítaných. Možná už jsou mobilní rádia s internetem, a pokud
  ne , tak asi brzy budou. V této době nevěřím, že by DAB vůbec u nás vzniklo. Myslím,
  že internet jako mobilní rádio tu bude dříve. Je podezřelé , že se DAB nebo DAB+ moc
  ve světě neuchytilo. Jestli se čeká na lepší technologie? Nebylo by skvělé si u
  táboráku pustit country nebo folk?

  1. Jose

   Mám tak nějak stejné pocity, tedy, že tu bude slušný mobilní NET dříve nežli DRM nebo DAB+.

  1. SETI72

   Tak to taky i zůstane. Mají licenci. Tak jste se dočkali, máte radóóóst? No myslím že „pevy“ určitě ;-)

  2. Jose

   Radio Investment jsou prostě nejsolidnější rozhlasová firma ve státě. Když by tam chtěli ještě přihodit RADIO 1. Nemělo by to už absolutně chybu a všichni ostatní by se mohli jít vesele vycpat. Pak by ta trojčlenka Beat + Country radio + Radio 1 v DVB-S obsahovala v podstatě vše potřebné.

  3. Jose

   I když na druhou stranu kombinace BEAT + COUNTRY RADIO + WAVE je také dokonalá a obsahuje vše, co tam má být. Ovšem u Wave bohužel není záruka, zda vydrží. Tedy jistota nebude tak minimálně půl roku. Teprve až bude konečně snad zvolen nový ředitel Českého rozhlasu a vyjádří se veřejně, co hodlá s Wave dělat nebo nedělat.
   No a jako bonus LEONARDO. Tedy BEAT + COUNTRY RADIO + WAVE + LEONARDO. To už je velice solidní nabídka. Konečně se to v tom DVB-S trochu hnulo. Nějaké ty Impulsy a Frekvence 1 a Evropy 2 ať si klidně dřepí na zemi, když na to nemají.

  4. Václav Kadlček

   Mě jenom bavíš Jose jak tě ta zpráva, vlastně podstatná skutečnost dovedla k okamžité aktualizazaci tvého názoru. Nechci tě urazit, ale připomělo mě to reakci Homera Simpna: RI je ta nejlepší firma, před tím cos je nazýval „spáči“. Když si neměl Beat psal jsi tu denně dlouhé stránky, po spuštění tu byly tvé příspěvky nařídko, co až spustí R1 na satu, nebo dokonce celoplošně, to se mi možná bude i sýskat.

  5. Jose

   Tak samozřejmě trvalo to. To si přiznejme. Podle mého názoru měla být stanice jako BEAT spuštěna někdy v roce 1990-1992 celoplošně místo šaškáren typu F1. Jakákoli další varianta byla pozdě. Nic méně dnes mají více jak 30 vysílačů, jsou v DVB-S a přeci jen i když se zpožděním asi 15 let někde jsou. U Country je stav poněkud ještě horší. Nic méně toto FREE spuštění CR z Astry už trochu zlepšuje situaci. Takže zde je zpoždění snad ještě horší, napišme klidně 20 let. Nic méně konečně tedy dosahují ke svým posluchačům. Zatím co ostatní sráčí se nezmohli ani na to a to ani po 20 letech. Dokonce ani třeba Český rozhlas se neobtěžuje nasadit v DVB-S své regionální stanice. Zatím co ČT např. regionálně v DVB-S vysílá a jinak to dělá běžně i každé veřejnoprávní rádio v Evropě. K té druhé části. Když by tomu tak bylo bylo by to zcela OK. Protože to by byl záměr. Tedy několikrát jsem veřejně prohlásil, že píši proto, protože nás tady terorizuji komouši a nějací disco buzici. A že až budu mít dostupné kvalitné rockové rádio, že s tímto psaním přestanu. Bohužel ovšem musím přiznat, že to nedodržuji, protože s jídlem roste chuť a dnes mám dostupné na FM dvě rockové stanice tedy BEAT a HEY. V DVB-S mám dostupné stanice jako BEAT, COUNTRY RADIO, WAVE a samozřejmě začínám být zmlsaný a chtěl by ještě v DVB-S či FM další, jako RADIO 1, ETHNO RADIO, OLDIES RADIO a další.

  6. Jose

   No a proč ?
   Zamozřejmě, ti kdo sem napíší,
   že tyto stanice jsou dávno dostupné
   po internetu, mají samozřejmě pravdu.
   Ale když po sté porovnám možnosti.
   DLE TRADICE A KONSERVATISMU:
   1) FM
   2) DVB
   3) NET
   DLE POHODLÍ A LENOSTI:
   1) FM
   2) DVB
   3) NET
   DLE NABÍDKY A OBSAHU:
   1) NET
   2) DVB
   3) FM

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .