Český rozhlas posiluje kulturu ve vysílání

crovltavaOd ledna příštího roku přinese ČRo 3 – Vltava tři hodiny kulturních informací denně. 

Kromě dvouhodinového ranního proudu s názvem Mozaika (7-9) přibude nový odpolední blok. V současné době vysílání třetí okruh hodinovku s názvem Spektrum, od Nového roku v 15:00 nasadí odpolední vydání Mozaiky.

Dosavadní Spektrum nabízí totiž výběr z ranního vysílání. „Posluchači tak podobně jako ráno najdou čerstvé informace, rozhovory, reportáže, recenze, glosy, reflexe ze zahraničního kulturního dění atp. Přímo ve studiu se objeví zajímaví hosté, kteří budou moci reagovat i na dotazy posluchačů. Hudební výběr pak žánrově obsáhne jazz, world music, etno či šanson,“ píše Český rozhlas v tiskové zprávě. Zprávám z kultury se samozřejmě podrobně věnují i hlavní zpravodajské relace Vltavy, především pak v 12:00 a 17:30.

Změny ve zpravodajství představila i České televize. Kulturní večerní blok zmizí a bude nově včleněn do Událostí, komentářů. Česká televize se ohradila proti tvrzením, že by mělo být kultury méně. ČT24 v rámci úsporných opatření zruší noční zprávy (od půlnoci do šesté ranní), ročně jí tento krok ušetří zhruba 2 miliony. Skončí i některé další pořady.

Nově se pětkrát týdně objeví i nový kontaktní pořad Hyde park, který se též bude věnovat mimo jiné kulturním tématům. Rozšíří se též počet „velkých“ zpravodajských pořadů. Události budou vysílány hned pětkrát denně (7:00, 12:00, 16:00, 19:00 a 23:00). Moderovat jej budou moderátoři známí z hlavních Událostí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .