Český rozhlas lídrem digitalizace nejspíš nebude

ceskyrozhlasfotomaleČeský rozhlas s největší pravděpodobností nebude pod vedením nového generálního ředitele Richarda Medka lídrem rozhlasové digitalizace (tak jako třeba Česká televize v případě televizní digitalizace).

Medek v rozhovoru pro ČTK uvedl, že chce na testování celoplošného digitálního vysílání ušetřit v příštích šesti letech cca 340 milionů korun a start digitálního vysílání v systému T-DAB chce pozdržet. „Strategii vysílání v systému T-DAB neopouštíme, ale vzhledem k finanční situaci ČRo se musíme důkladně rozmýšlet, do jakých oblastí investujeme. Vnímáme zároveň, že spuštění digitálního rozhlasového vysílání v systému T-DAB je v podmínkách ČR zatím v nedohlednu,“ řekl Richard Medek k tématu.

Podle Medka Český rozhlas nyní více potřebuje novou stanici. „Nejen zahraniční zkušenosti mě vedou k názoru, že by v rodině stanic Českého rozhlasu měla existovat 24 hodin vysílající stanice mluveného slova. Nechci ale vznik této stanice uspěchat, je nejprve nutné vytvořit vhodné legislativní podhoubí,“ uvedl Medek. Medek naráží na novelu Ondřeje Lišky (SZ), která v současnosti prochází legislativní procedurou. Problémem je, že Liška se svou novelou myslí pouze na Rádio Wave a nikoliv na úplně novou stanici.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. apeiron

    Český rozhlas žádnou další novou stanici nepotřebuje,a už vůbec ne stanici vysílající mluvené slovo.Zpravodajství už vysílá Rádio Česko a ČRo 6,naučné pořady zase Leonardo.ČRo Leonardo už 24 hodin denně vysílá,takže by tedy stačilo pouze rozšířit vysílání Rádia Česko na 24 hodin denně a máme tu dokonce dvě stanice mluveného slova vysílající nepřetržitě.Vytvářet proto další stanici s mluveným slovem je zbytečné vyhazování peněz.Mít několik stanic které vysílají stejný žánr,a navíc jen pár hodin denně, a k tomu ještě uvažovat o vybudování další stejné stanice,je v dnešní době opravdu přepych.Pak totoiž nejsou peníze ani na Rádio Wawe,které muselo nedobrovolně opustit FM,ale ani na digitalizaci rozhlasu.Možná by pana Medka mohlo napadnout Rádio Wawe úplně zrušit ,a ušetřené peníze použít nanovou stanici.Vždyť je to jen stanice pro mladé ,a navíc se svou hudbou zcela vymyká šedi ostatních stanic ČRo Navíc by mě zajímalo kde by chtěl pan Medek získat frekvence v FM pásmu,pokud by tam chtěl novou stanici vysílat….

  2. Pavel Šorf

    Český rozhlas,žádnou další stanici nepotřebuje.Český rozhlas 1 Radiožurnál,Český rozhlas 2 Regina (Praha),Český rozhlas 3 Vltava,Český rozhlas Region a Český rozhlas Leonardo úpně stačí.Místo Českýho rozhlasu – Radia Česko by mělo vysílat Radio Wave.Radio,či Rozhlas je od toho,aby hrálo hudbu a minimálně mělo zpravodajství,minimálně mělo mluvené slovo.Zpravodajství sedmkrát denně úpně stačí.Kdo chce více informace,více zpravodajství,ať si najde na internetu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .