Bonton s novým zvukem a moderátorskou rošádou

bonton_poprockAUDIO A NOVÝ PROGRAM UVNITŘ – Rádio Bonton přineslo svým posluchačům novou tvář, zvuková grafika zachovává původní staniční hlas, sestává se však především ze zpívaných jinglů. Mnoha obměn dostál i moderátorský tým.

Nový zvukový obal s sebou přinesl i nový slogan, místo dosavadního „PopRock nezastavíš“ se vysíláním nese motto „V našem městě„. Ačkoli hudební formát se nijak nezmění, stanice přistoupila k změně sloganu proto, že ten starý byl příliš svazující, ten nynější zdůrazňuje příslušnost k metropoli.

POSLECHNĚTE SI NOVÝ ZVUKOVÝ OBAL RÁDIA BONTON

Rekonstrukcí prošel i moderátorský tým, ranní proud začíná až v 6:00 a třemi hodinami provází dosavadní reportér David Salomon, servisní informace přináší posluchačům Lucie Hněvkovská. Večerní blok se pak prodlužuje až do 20:00, moderátorskou průvodkyní je bývalá rosnička Frekvence 1 Šárka Mercová (17-20). Na víkendová rána přesídlila Petra Reisingerová (8-13). Do týmu přibyly i další posily.

Více informací o změnách v Rádiu Bonton si budete moci přečíst v našem čtvrtečním článku.

bontonnew

Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Komentáře (7)

 1. /\ |\| ( ) |\| ! |\/|

  Co vysílá Bonton za program na ostatních frekvencích mimo Prahu? Mají to odpojované?

  Když jsme v létě v práci poslouchali Bonton (99,7), pořád jenom akce a soutěže ohledně Prahy, jak je to teda jinde, to musí „trpět“ pražský události a soutěže v éteru pro pražáky?

  1. Jose

   To nevím proč by měli trpět ? Oni nemají na venkově telefony nebo nejezdí do Prahy na koncerty nebo na nákupy ? Zda něco Bonton odpojuje nebo neodpojuje to nevím, protože u nás mu licenci na frekvenci RRTV nedala a dala jí místo toho regionální atrapě na rádio s názvem Dobrý den. Z toho se pak nedá poslouchat vůbec nic a škoda frekvence. Ale jinak třeba Beat, který k nám přišel asi před 3 lety, tak ten si o odpojováky žádal a RRTV mu je NEDOVOLILA. Ovšem Beat to řeší velmi chytře. V naprosté většině reklam není uváděno, zda je to v Praze nebo kde, ale je v ní jednoduše odkaz na web té firmy. A dotyčný pak, když jde na ony stránky, tak si sám zjistí, v kterých městech má ta firma svoje pobočky. Případně zda je schopna mu zboží zaslat pokud jí u nich zrovna náhodou nemá. Jinak informace z měst tam nejsou žádné, tedy ani z Prahy, což mi nevadí, na nic je nepotřebuji, důležité je, že jsou tam informace o muzice a ty tam jsou, jako na jedné z mála českých stanic. Co se týče provozu a bouraček a počasí, tak to hlásí sami posluchači, ze všech měst, kde má Beat vysílače a kolikrát i z těch, kde je nemá, jen tam má své příznivce dobrý Classic Rock. Co se týče Hey, tak to třeba odpojováky má a informace z našeho města přináší zcela běžně ve stejné míře, jako ty tzv. regionálky nebo, co to jako má být. Ovšem na rozdíl od nich na něm lépe hrají a nesmyslně nekoktají.

  2. /\ |\| ( ) |\| ! |\/|

   Jose: Takže je v pořádku, když se soutěží o snídani od pražské cukrárny, že do Český Lípy to nedovezou?

  3. Jose

   Ono je spíše s podivem to, že v České Lípě Bonton frekvenci má, zatím co v Liberci jí nedostal… Přitom spojnice Praha-Liberec-Česká Lípa se nabízí sama… Ale myslím si, že můžeš být naprosto v klidu, pokud vím tak Bonton je v České Lípě v poslechovosti na posledním místě… To zase lze spíše České Lípě závidět Country rádio nežli Bonton. (Dokonce si matně vzpomínám, že snad tu Ćeskou Lípu dostalo CR nějak ,,kompenzačně “ nebo, co, dokonce si nejsem jistý, že to nebyl zase nějaký podfuk v Liberci, možná i právě s Hey, už nevím. A aby Radio Investmens drželi hubu, tak jim dohodili tu Českou Lípu.)No to záleží na tom, jak to Bonton dělá. Za prvé mi není známa soutěž o nějaké cukrovinky ani z takových paskvilníků jako jsou RCL ani z těch novějších paskvilníků, co si říkají směšně Dobrý den. Jediné, kdo měl takové soutěže bylo Euro K a to je mimochodem taky v klidu mělo do cukrárny v Jablonci. Ovšem je pravda, že z Liberce je to blíže do Jablonce nežli z České Lípy do Prahy. Nic méně, když by to Bonton dělal chytře. tak by jednoduše měl tu soutěž třeba do McDonald’s a to má provozovny jak v Praze, tak v Liberci, tak zajisté i v České Lípě a je úplně fuk, kde si to výherce vybere. A takových konglomerátů, co se táhnou od Aše až třeba do Ostravy je zajisté více, různé společnosti, vlastníci hospody a hotely po celé zemi atd. Takže je čistě otázkou, jak to Bonton dělá. Samozřejmě pokud se soutěží o svačinu v nějakém minipodniku, který, jak říkáš má jedinou provozovnu a to v Praze 4. Je to jaksi problém Bontonu. To může být potom obtěžující se tam dopravovat třeba i z Prahy 10.

  1. Jose

   Ale, jak se tedy zdá, dle těhle komentářů, tak jsme tehdy o nic nepřišli. Ano. Ona česká rádia ráda mění tvář a Bonton jak známo ji také měnil několikrát. Tak, já jsem rád, že poslední změnou, se zlepšilo v Čechách Hey, všiml jsem si, že se pokazil Radiožurnál a úplně nejnověji se silně pokazila Frekvence 1, naproti tomu se zlepšila Evropa 2. Tak uvidíme, ale podle toho, jak to popisuješ, tak se Bonton asi pokazil dost. Úplným přeborníkem v měnění, pak jsou Kiss, ty se proměnila, snad každé minimálně 3x.

 2. Jose

  Tak nějak mne to vede k zamyšlení, která změna, tedy nikoli zánik nebo sloučení, prodej, změna majitelů apod. Ale, že vše je stávající, majitel stejný, dál všechno totéž atd. jen změna designu a programu apod. Tak která změna u čeho, u jaké stanice, se mne nejpositivněji a nejnegativněji, u těhle českých rádií, jako posluchače, nejvíce dotkla ? Tak za ty positivní mohu vyjmenovat jedinou. A to nejnovější změnu u Hey. To se mne dotklo velmi positivně. Taky tam občas něco dobrého zahrajou, což dříve nehrozilo ani náhodou. A to je asi jediné positivum, ke kterému, z toho, co mám v dosahu, došlo. Za ty negativní, považuji, za nejvýznamější asi 3. Úplně ta první změna, před mnoha lety, u Kiss, kdy u nich zanikl rockový víkend. Změna u Rádia Černá hora, kdy se z rádia hrajícího Undreground, Blues, Indies stala stanice, která hraje něco mezi hitrádii a E2. A po té změna u Radiožurnálu, který ze z dobré veřejnoprávní stanice změnil v něco mezi F1 a Impulsem. Takže, to jsou zatím asi 3 nejhorší změny u stanic mně na FM dostupných, které ani nezanikly ani se nepřejmenovaly, jen se prostě změnily.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .