Bohatý servis Radiožurnálu, letos ne však na Jadranu

radiozurnal_rijen2Nabitý letní program nabízí první okruh Českého rozhlasu – Radiožurnál. Vydat se můžete do fotbalových vesnic či po českých hradech a zámcích.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál vysílá vždy o víkendu speciál cestovatelského magazínu Václava ŽmolíkaPo Česku. Moderátor se opět po roce vypraví na státní památkové objekty, zámky a hrady celé České republiky. Nejbližší zastávka bude o tomto víkendu v zámku v Telči (17. a 18. července). Jak uvádí Radiožurnál na webu, v letním speciálu nesmí chybět soutěže, v nichž se hraje o průvode z vydavatelství Freytag a Berndt. Na stejném místě hledejte kompletní informace o programu, ten se vysílá v sobotu a neděli vždy v 13:10..

SELF-PROMOTION: PO ČESKU S VÁCLAVEM ŽMOLÍKEM (LETNÍ SPECIÁL)

Pro fanoušky fotbalu (a samozřejmě nejen pro ně) se do vysílání dostává i speciální vydání reportážní rubriky Zblízka. České a moravské vesničky s velkou fotbalovou historií pro vás Radiožurnál mapuje každé pondělí po deváté hodině. O své zážitky se podělí brankář Petr Čech, Horst Siegel, Karel Bruckner a další hvězdná jména. Kompletní přehled opět hledejte na webu Radiožurnálu. Reportáže připravuje Jan Kaliba a najdete je v archivu ČRo.

SELF-PROMOTION: ZBLÍZKA (FOTBALOVÉ VESNICE)

Program ČRo 1 – Radiožurnálu je však nabitý i dalšími informacemi, v Odpoledním Radiožurnálu uslyšíte Prázdninový servis, který odpoví na otázky, jak bude u vody, kam se vydat na dovolenou či jak vypadají silnice v Evropě. To vše doplní informace o zajímavých místech u nás či v Evropě.

SELF-PROMOTION: PRÁZDNINOVÝ SERVIS RADIOŽURNÁLU

Radiožurnál ale nabízí ještě víc, po skončení mistrovství světa ve fotbale a Tour de France pokryje první okruh i fotbalovou Gambrinus ligu, připraven je také největší rozhlasový seriál o Keni. V sobotu si pak nenechejte ujít koncerty Naživo, už tuto sobotu 17. července odvysílá Radiožurnál záznam koncertu anglického zpěváka Petera Gabriela.

Letos poprvé Český rozhlas 1 – Radiožurnál neorganizuje vysílání na chorvatském pobřeží Jadranu. Důvodem jsou podle Radiožurnálu nutná úsporná opatření, ze zákona totiž navíc nesmí ČRo toto vysílání financovat z koncesionářských poplatků. Úplně ale posluchači o informace nepřijdou. Rozhlas se totiž dohodl, že na chorvatském celoplošném programu HR2 může Český rozhlas vysílat zprávy v českém jazyce, ty uslyší posluchači dvakrát denně v 13:00 a 21:00 už od 28. června. V Chorvatsku bude rovněž zvláštní zpravodaj pro potřeby Radiožurnálu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .