Amatérské soubory v cyklu „Aplaus!“ na ČRo Olomouc

cro_olomoucČRo Olomouc se otevírá neprofesionálním souborům a představuje je v novém cyklu „Aplaus!

Olomoucké regionální studio České rozhlasu uvedlo na konci loňského roku cyklus věnující se amatérskému divadlu – jednou měsíčně mohou zájemci přijít podívat do Velkého studia ČRo Olomouc. Aktuálně uvádí nový cyklus „Aplaus!„. Dosavadní nabídka živých pořadů se tak rozšíří, pro návštěvníky studia jsou samozřejmě nadále připraveny koncerty, besedy nebo inscenae profesionálního divadla.

VÁNOCE 2010: Všechny vůně Vánoc na vlnách ČRo Olomouc

Nabídnout  prostor pro prezentaci ochotnickým souborům z celého kraje jsme se rozhodli hned z několika důvodu. Navazujeme tak na naši dosavadní aktivitu spojenou s profesionálním souborem Moravského divadla Olomouc. Některá z představení tohoto divadla již v prostorách Českého rozhlasu s úspěchem uvádíme. Současně chceme představit  olomoucké veřejnosti lidi, kteří svůj volný čas prožívají velmi aktivně, dělají něco nejen pro sebe, ale i pro druhé,“ vysvětluje ředitel Českého rozhlasu Olomouc Pavel Hekela.

Cyklus „Aplaus!“ by měl trvat po celou divadelní sezónu, tedy až do konce letních prázdnin 2011. Úvodní díl pořadu ČRo Olomouc nabídnul představení přerovského Divadla Dostavník (hra Paula Vogel – Nejstarší řemeslo aneb natoč ten gramofon), dále se mělo možnost prezentovat prostějovské Divadlo Hanácké obce (Pohádky z košíku).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .