17. zasedání Rady bez kmitočtu, Country Radio upraví vedlejší „cílovku“

017-11_rrtv

Rada pro rozhlasové a televizní zasedání (RRTV) zasedala letos již po sedmnácté, tentokrát ovšem neudělila ani jediný kmitočet, zamítnuta byla žádost společnost AZ Media pro program Rock MAX. Radio Černá Hora si zapisuje úspěch v podobě navýšení výkonu kmitočtu v Hradci Králové ze 100 W na 200 W. Přinášíme informace ze zasedání Rady.

Rada tentokrát kmitočet neudělila

Společnost AZ Media, která provozuje stanici Rock MAX, nezískala kmitočet Brno – město 3 o nominálu 100,8 MHz o výkonu 200 W. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zdůvodnila odmítnutí žádosti negativním stanoviskem Českého telekomunikačního úřadu.

Radio Černá Hora získalo povolení od Rady zvýšit výkon královéhradecké frekvence 96,2 MHz ze 100 W na 200 W.

MINULÉ ZASEDÁNÍ: Beat a Čas o kmitočet bohatší, vyhlášena licenční řízení na bonitní frekvence

Rada vydala opravné rozhodnutí ve věci kmitočtu Blansko 98,6 MHz s výkonem 100 W, původně totiž kontrolní orgán tento kmitočet původně prezentoval pro Rádio Haná Olomoucko (SkyRock), správně mělo být uvedeno, že technický parametr přiděluje Rádiu Haná. Provozovatelem obou stanic je společnost Hamco.

Country Radio mění vedlejší cílovou skupinu

Country Radio bude moci upravit vedlejší cílové skupiny posluchačů a to z hlediska věku. Hlavní cílovou skupinou jsou nadále lidé ve věku 25-49 let, vedlejší věkové kategorie zasahují aktuálně posluchače od 20 do 55 let. To se ovšem částečně změní. Podíváme-li se na aktuální výsledky RadioProjektu, v cílové skupině 12-19 let poslouchá stanici aspoň jednou týdně 21 tisíc lidí, v kategorii 20-29 let toto číslo představuje 12 tisíc posluchačů. S narůstajícím věkem poslechovost roste – 30-39 let (43 tisíce), 40-49 let (66 tisíc), 50-59 let (137 tisíc), 60-69 let (114 tisíc), 70-79 let (25 tisíc).

Rada se zabývala souborem kmitočtů

Rada se seznámila s informací o průběhu vyhlášeného licenčního řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů tvořený kmitočtovou sítí Praha – Chodov 107,9 MHz/50 W, Horní Heršpice 94,1 MHz/50 W, Černice 87,8 MHz/50 W a Troubsko 95,9 MHz/50 W. Rada zastavila se společností SeeJay Radio správní řízení o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání kvůli tomu, že svou žádost vzala zpět. Rada k tomuto souboru parametrů dále zastavila se společností AZ Media řízení o udělení licence kvůli nezaplacení správního poplatku ve lhůtě a zamítla žádost společnosti Rádio Samson (ve stanovené lhůtě nebyly podle Rady odstraněny nedostatky v žádosti).

rrtv

Autor článku:

Komentáře (9)

 1. Hyvrys

  Já vím že to přímo sem nepatří, ale přesto: Včera spustilo rádio BEAT svůj další vysílač ve Vyškově na frekvenci 91.1 fm. Tak příznivci classic rock můžou ve Vyškově a okolí začít ladit a poslouchat. Pokud už tady někde tato aktualita je,tak se omlouvám, ale nenarazil jsem tady nikde na ni.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Dobrý den. Určitě to sem patří, zatím se zpráva neobjevila. Děkujeme tímto za informaci, v pondělí poreferuji ve větším článku. Pěkný víkend.

 2. Pavel RŮŽIČKA

  No jsem zvědav, kdo se o tohle bude ucházet: Praha – Chodov 107,9 MHz/50 W, Horní Heršpice 94,1 MHz/50 W, Plzeň – Černice 87,8 MHz/50 W a Troubsko 95,9 MHz/50 W.

  Tohle je šílenost! Výkony 50W jsou nedostatečné pro pokrytí Prahy v každém případě, stejná situace je i s vysílačem Plzeň – Černice. Tahle lokalita je úplně na jižním okraji Plzně a 50W je naprosto nevyhovující! I 100W není pro Plzeň ideální. Snad jedině, že by pak došlo k překoordinaci kmitočtu 87,8 na vysílač Plzeň – Štruncovi sady a výkon 200W. S tím by neměl být žádný problém!

  No uvidíme, kdo k nám do Plzně dorazí!

  1. Jose

   Však on se někdo najde. Hlavní je se do oblasti dostat. Pak když už tam jsou, zažádají si časem o zvýšení výkonu, případně i změnu stanoviště a je to. Zdá se, že toto je nyní móda poslední doby. Když by si žádali přímo, udělá z toho RRTV bonitní a zašmelí to bůh ví komu. Malý na okraji dostanou. No a když ho budou mít, tak se časem přesune a zvýší. Jo, jo, takhle FM dopadlo. Přidělují se už 50W. Přitom, když by oslovili někoho z těch 3 firem, co už tu mají licence na multiplexy pro DAB/DAB+ tak mají pokryté celá města a kraje viz. http://web.telecom.cz/emerson/

  2. Pavel RŮŽIČKA

   Ufff, omlouvám se za tu hrubku ve slově „Štruncovy“. :-(

 3. Václav Kadlček

  Nedělejte si srandu, že si nevzpomínáte, kdo koordinuje 50 W bubláčky? Asi před měsícem byl tady o tom článek, že zájemcem je FREE radio:

  http://www.radiotv.cz/p_radio/free-radio-stoji-o-prahu-a-plzen-vyzyva-posluchace-k-podpisu-petice-za-lepsi-signal-pro-brno/

  Ovšem jedná se o kmitočty ze sady Pařízkovy DÁLNICE, které zřejmě kvůli bonitnosti nebyly znovuuděleny. Už to nebude vypadat tak nápadně, jak tenkrát dostala Dálnice na ruku čtyřicítku kmitočtů, ale teď se bude muset „na okrasu“ s FREE rádiem bít a bude to vypadat, jako krásné licenční řízení. Pokud chce mít FREE nějakou šanci, nesmí zapomínat, že se upřednostňuje finanční připravenost vysílatele(úplatky), a tady prospěl vždy Pařízek.

  1. Pavel RŮŽIČKA

   Jen doufám, že ten kdo vyhraje bude minimálně v Plzni žádat o překoordinaci kmitočtu na vysílač Plzeň – Štruncovy sady a výkon 200W. Předpokládám, že by tohle mělo proběhnout dobře. Žádné okolní stanice zde nejsou, které by mohly být v kolizi. Na okrajových místech Plzně jde na 87,8 MHz Blaník z Prahy, ale předpokládám, že tohle namůže vadit. Malinko nevěřím, že má Blaník v Praze pouze 1KW a v Plzni jde místy i s RDS :-D … ale jen místy!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .