Seriály odsouzené k úspěchu či zapomnění?

odsouzeneVIDEO UVNITŘ – Kdo by si byl pomyslel, že český televizní rybník ještě vůbec dostane zajímavou konkurenci. Televize Barrandov své pozitivní postavení na českém trhu hodlá v následující sezóně obohatit velmi zajímavým televizním počinem ze seriálové oblasti.

Jistě uznáte, že stěžejní složkou všech televizních tuzemských stanic jsou původní seriály. Ty zahraniční se také najdou, už však nejsou takovým lákadlem, jakým byly v minulosti. Na svědomí to má především fakt, že našinec si dílka stáhne z internetu. Řešit, zda je toto počínání legální či nikoli, ponechme stranou. Když jsem slyšel původní americké doktora House, nijak zvlášť se mi nelíbilo. Důvod je jednoduchý, už předtím jsem slyšel slovenský dabing. Tedy obecně slovenský dabing (jen tak mezi námi) za moc nestojí, v tomto případě jej lze označit za geniální…

Kde jsem to skončil? Aha, nechal jsem se unést… takže zpět k české původní seriálové tvorbě. Podíváme-li se na veřejnoprávní televizi, ta nám servíruje poměrně pestrý žánr seriálů, našel se i jeden mysteriózní (Strážce duší). Vztahové problémy se v nich sice vládnou, ale přesto nejsou jediné. Šlápotou mimo byl seriál Horákovi, upřímně moc nevím, o čem byl. Zhlédnul jsem maximálně 5 dílů a nijak mne nenadchnul. Vlastně jsem na něj úplně zapomněl… a paměť mi osvěžily až programové plány. Opět jej uvidíme od neděle 6.září v 17:15 na ČT1. Co říká anonce? „Úsměvný seriál o složitém fungování moderní rodiny. Jan si přivádí domů Lucii. Jeho tři synové se poprvé potkávají s jejími dvěma dcerami. Zvítězí společná večeře nebo fotbal?  (2006). Hrají: I. Bareš, L.Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta a další.“ Už si matně vzpomínám, to byl český pokus o Krok za krokem… A ptám se, kdo to bude sledovat?

Přečtěte si více:
Přehled podzimních programových novinek

No nic. Komerční televize servírují prakticky jen a pouze vztahové seriály (Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí, VKV,…). Chápu, u diváků mají ohlasy, proč je tedy nevysílat, že? Trocha nápaditosti a kreativity by občas neškodila, nemyslíte? Přiznám se, že VKV občas zapnu (zrovna tak jsem učinil v úterý). Děj sice není bravurní, ale když se chcete dozvědět, cože se to stalo s Andreou a na co umřel František, odolali byste? Teď si trochu dělám srandu, z Ordinace jsem viděl 2 díly (chtěl jsem vidět Danu Morávkovou jako paní ředitelku :-D…). Ovšem nevím, jestli si na ně kdy vzpomeneme. Když jsem sledoval jediný díl reprízy první řady Rodinných pout, notnou chvíli jsem přemýšlel o své inteligenci: „Jak jsem jen toto mohl sledovat…?“

Co si však rozhodně nenechám ujít, je nový seriál Odsouzené. Viděl jsem pár ukázek ze seriálu a musím říct, že to je konečněprojekt, jenž si s chutí pustím. Pokud máte zájem, tak pár videí nabízí na svém webu TV Barrandov a zajímavá videa s 5 minutovou ukázkou najdete na webu Mediálne.sk. Jeden z mála „nevztahových“ seriálů. Chce se mi zvolat: „Hurá! Jupí! Sláva!“ :-). A jedna pikantní informace na závěr. Dočetl jsem se, že seriál negativně vykresluje slovenské ženské věznice, a proto jej na Slovensku nemohly TV JOJ a Barrandov točit. Takže vše probíhá u nás. Asi z toho nic poučného nevyplne, ale co naplat. Snad mne nezklamou! Hodně zajímavých nápadů přeji všem tvůrcům seriálu.


Úvodní znělka seriálu Horákovi

 


Teaser na seriál Odsouzené 

Promo na seriál Odsouzené

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .