Prima Cool chladne – po Futuramě opět Futurama

futuramamalaLetošní první duben přinesl českým divákům novou digitální stanici. Prima Cool svým zaměřením cílí na mladší a aktivně žijící obyvatele české kotliny. Pomalu ale jistě se blíží vystřízlivění z počáteční euforie. To se naneštěstí pro Primu kryje s letní sezónou, kdy je televize pro spoustu lidí tím posledním, na co myslí.

Na Apríla spustila společnost FTV Prima digitální stanici Prima Cool. Tato mladší sestra velké TV Prima je primárně určená mladým aktivním mužům a nabízí hlavně americké seriály z prvního desetiletí druhého milénia. „Vlajkovou lodí“ se stal slavný seriál, jehož začátky pochází z konce 90. let minulého století, Futurama. Představitelé Primy se bez ostychu pustili do dabingu této kultovní věci (dosud známé pouze s titulky) a rozhodně nedopadli špatně. Další věcí, kterou trumfovali, byla skutečnost, že Futuramu budou vysílat každý všední den. To nahrávalo jednoduché otázce (vzhledem k omezenému počtu dílů) – Co bude potom? Prima Cool učinila přítrž všem spekulacím a od 12. června bude vysílat Futuramu znovu pěkně od začátku. Tento model nyní používá také TV Prima u seriálu Přátelé.

Blíží se léto, což pro televize představuje slabou sledovanost, takže se dala čekat nějaká ta „vycpávka“. To by bylo řešení, ale otočit Futuramu ještě jednou? To je všechno, jen ne řešení. Pokud se podíváme trochu dál, můžeme si položit v podstatě stejnou otázku: „Co bude Prima Cool dávat, až odvysílá všechny „moderní“ americké sitcomy?“ V současné době je do diváků sází pod tlakem, což je vzhledem k nastavenému formátu, očekávatelné. Stejně tak se bude čekat, že tento tlak nepoleví. Ale co potom? Za rok, za dva seriály dojdou a nastane čas repríz. Alespoň tomu nasvědčuje dosavadní chování.

Potom je tu také věc s přeměnou očekávané Primy Klub na R1. Nikdo pořádně neví, co má vedení Primy za lubem. Prima Klub se měl profilovat jako odpadová stanice primárně určená ženám (podobně jako Nova Cinema). Současný plán zní, že se bude R1 střídat s Primou Cool. Dříve či později dospěje tento styl k převaze jedné stanice nad druhou. Jelikož by měl být program R1 levnější, můžeme snadno typovat vítěze. Z Prima Cool se tak může stát podvečerní pásmo seriálů a pořadů pro muže, co přišli z práce, ale ještě neodešli do fitka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .