Na Moravě Rádia Hey! „vyměknou“

hey-logo.jpgSíť rádií Hey se rozděluje na „českou“ a „moravskou“ sekci. V obou částech těchto stanic se chystají změny. Zatímco české stanice představí několik nových pořadů, moravská rádia čeká změna ve formátu.

Posluchači jsou zvyklí na skutečnost, že Rádia Hey! mají svůj program rozdělen na „českou“ a „moravskou“ sekci. V českém regionu působí rodina Hey! rádií na posluchače, co rádi poslouchají české písničky. Moravské mutace Hey! Ostrava a Hey! Brno se profilují jako čistě rockové stanice.

V aktuálním vydání časopisu Marketing & Media hovoří ředitel rádií Hey! Karel Hromádka o nových pořadech pro český okruh. Hlavní novinkou bude nasazení ranní show. „Vysílání bude československé, proto jsem show nazvali Federálové,“ řekl Hromádka. Další programové změny postihnou večerní vysílání. „Naši posluchači v této době odcházejí k televizi, proto jsme se rozhodli v tento čas oslovit mladší posluchače, než je naše jádro,“ uvedl Hromádka. Hlavní cílová skupina pro rádia Hey! je 35+.
Nové pořady se budou týkat oblasti high-technologií, filmů a sportu. Rozběhne se také pravidelná rubrika Svět podle Haliny, kde bude Halina Pawlovská komentovat události dne, objeví se také Doktor Buben, Volejte věštce nebo Seznamka.

Výraznější změny se však objeví na Moravě. Vedení stanic chystá programové změny, které povedou ke zjemnění celkového vyznění stanic Hey! Ostrava a Hey! Brno. „Tvrdý rockový formát se chystáme zmírnit, abychom přilákali další posluchače, především ženy,“ říká Hromádka.

Vypadá to, že velmi brzy zůstane milovníkům ostrých rifů a rychlopalných bubnů v moravských luzích a hájích pouze RockMax. Z vyjádření Karla Hromádky lze vyvodit, že zanedlouho zazní na frekvencích Hey! Ostrava a Hey! Brno například sladkobolný Michael Bolton nebo jiný „smooth“ hlas.
Tímto krokem se z vyprofilovaných stanic se stálou posluchačskou základnou stanou další neidentifikovatelné rozhlasové stanice, jimiž je český éter zásoben v míře vrchovaté.

Třeba se ale dočkáme nějakého veletoče a třeba majitel Rádia Čas zavzpomíná na svůj původ a Jakuba Smolíka nahradí Ian Anderson. A nebo se v éteru objeví projekt Rádia Haná Skyrock. Nezbývá, než se nechat překvapit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: