Mareš a Hezucký na Primě? Asi ne…

adela_sajfaNebojte se, nic nového se nechystá. Tedy zatím. Ale na Slovensku připravují zajímavou novinku. JOJ jde do boje s nejsledovanějším ranním pořadem – Teleráno (na TV Markíza). Do televizní podoby překlopí rozhlasovou ranní show.

Komerční televizi JOJ roste sebevědomí, stále častěji poráží lídra trhu – televizi Markíza. Slovenská televize už boj o solidní místo na slunci kvůli problémům snad ztratila. JOJka se teď snaží dobýt poslední neporazitelný vysílací slot. Teleráno TV Markíza zaujímá podíl na trhu přes 60%, Jednotka se pohybuje okolo procent deseti. JOJ se v ranních hodinách hájí solidní průměru – 20%. Zřejmě jí to už ale nestačí. Na Markízu zaútočí její vlastní zbraní.

Od 17. srpna uvede televizní verzi rozhlasové Ranní show Funrádia, kterou moderují Adéla Banášová a Matej Cifra (na snímku). Jednoznačná obdoba Ranní show Evropy 2, více si můžete přečíst v recenzi „Jak vstává Slovensko?„. Tou vlastní zbraní jsem mínil Adélu Banášovou, od září s Leošem Marešem moderuje československý projekt Česko-Slovenská SuperStar (Nova, Markíza). O novince informoval portál Medialne.sk, přinesl i promo-videa. Markíza asi nejšťastnější nebude, vždyť Adéla je jednou z největších hvězd.

Šanci na úspěch rozhodně má, mladí diváci nebo zvědavci si rádi ve všední rána zapnou na svém ovladači stanici JOJ a nahlédnou do zákulisí rozhlasového pořadu, i když to určitě nebude hlavní důvod. Ranní show začne v sedm ráno, skončí v devět hodin. Co myslíte, měl by podobný pořad šanci i u nás?peterakresba

Podobné situace se možná nedočkáme. Nova se Snídaní s Novou zcela suverénně ovládá ranní vysílání, Česká televize jakbysmet, zpravodajské Studio 6 vyniká kvalitním zpravodajstvím. Na ranní proud ale prozatímně rezignuje televize Prima, nikdy neměla pořad k příjemnému vstávání. Snad jen dopolední Prima jízda před lety nesla prvky podobného formátu. Jednoznačným problémem byla-je-bude povinnost regionálního odpojovaného vysílání, vyřešit by vše rozhodně šlo. A třeba taková Ranní show Evropy 2 na Primě s Marešem a Hezuckým… navíc by Prima vyfoukla Nově Mareše a ten by zakotvil na dvou stanicích. Spíše nepravděpodobný scénář… na druhou stranu, nic není nemožné…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .