Jan Pokorný odchází, koho dosadit místo něj?

kdo_radiozurnalHned v úvodu vás chci uklidnit, Jan Pokorný sice odchází z ranního proudu ČRo 1 Radiožurnálu, ale rozloučit se s ním veřejnoprávní médium rozhodně nehodlá. Mění působiště, nově jej budete moci slýchávat jako francouzského zpravodaje. A to až od Nového roku.

První okruh veřejnoprávního rozhlasu příjde o svou ikonu. Na tvář Jana Pokorného vsázel rozhlas i v printové kampani, spolu s Lucií Výbornou lemovaly na bilboardech české silnice a plnil stránky magazínů a novin – „Se vší pokorou: Jsme výborní!„.  Bezesporu dvě mediálně nejznámější tváře rozhodně mohou nové posluchače nalákat. Docela by mne zajímalo, kdo Jana Pokorného nahradí. A ještě zajímavější bude rozhodně sledovat reakce posluchačů, v tomto případě i stávají ranní moderátor je mnohými milován i nenáviděn zároveň. Pravdou je, že si často plete čas, zrovna v úterý 22.září: „Za 6 a půl minuty bude tři čtvrtě na šest… kolo… tři čtvrtě na sedm.“ A nestává se to zřídka, ranní průvodce je ale příjemným hlasem po probuzení.

vyborna-pokorny
Bilboard ČRo 1 – Radiožurnálu 

Nebudu se tu rozepisovat o jeho kladných a záporných stránkách. Upřímně, ne každý máme vždy svůj den a omylů se dopouštíme každý. Zajímavější bude pátrat po jeho „náhradě“.

Přečtěte si více:
Jan Pokorný míří do Francie

peterakresbaAsi každý ví, že ranní a dopolední vysílání je pro vysílání každé rozhlasové stanice nejdůležitějším časem (tedy prime-time). Jen těžko se stanici sbírají posluchači v odpoledních hodinách. Dopoledne se staví vždy na nejsilnější hráče týmu. Místo Jana Pokorného tak musí obsadit spíše známější hlas obohacený notnou dávkou profesionality a originality. Asi to nenapadlo jen mne, ale určitě trefou do černého by bylo vsadit na moderátora odpoledního bloku – Jiřího Chuma.

Je profesionál ve svém oboru? Bezesporu odpovídám – ano. Je u posluchačů oblíbený? Ano, je. … Vyjmenovat bych mohl i další kvality. Navíc ranní moderování Jiří Chum absolvoval hned několikráte. Na druhou stranu si to můžeme (můžu) přát, jak chceme, ale pokud by nemohl ranní moderování skloubit s další prací… Nechme se překvapit ;-)… Zajímá mě váš názor, prosím podělte se i s ostatními v diskuzi pod článkem.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. LiborV

    Osobně si dovedu představit v Ranním Radiožurnálu i ženský hlas. Většina posluchačů Radiožurnálu je spíše konzervativní. A tak si nejsem zcela jsitý zda by přijali při probouzení hlas například Hanky Shánělové. Umím si ji v tento čas docela dobře představit. Vzhledem k tomu, že by to byla pro Radiožurnál asi příliš veliká změna tak bych také vsázel na Jiřího Chuma. V minulosti se mě nejvíce líbilo ráno na Radiožurnálu s Michalem Dusíkem. Toho však již na Radiožurnálu neslýchám. Myslíte, že by posluchači Radiožurnálu v ranním bloku odmítli Hanku Shánělovou. Podle mého je to opravdová profesionálka, má příjemný hlas, je zkušená…

  2. Martin Petera Autor příspěvku

    Přeji dobrý den. Osobně mě také moderátorka Hanka Shánělová, rozhodně to profesionálka je a její hlas je velmi příjemný. Ale souhlasím s Vašimi obavami. Některým by mohlo navíc podle ěm vadit, že je v ranním proudu příliš mnoho žen – rosnička Naďa Hávová a zprávařky. Osobně vsázím spíše na mužský hlas.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .