Diginoviny ve schránkách připravených Západočechů

dv832b_1 Je Vaše televize připravena na vypnutí analogového signálu z vysílače Plzeň-Krašov? Takto adresně se ptá titulek v záhlaví Diginovin, které v uplynulém týdnu dostali do svých schránek obyvatelé Plzeňského, Karlovarského a částí Ústeckého a Středočeského kraje. Optimistické je zjištění, že valná většina obyvatel západních Čech může na tuto řečnickou otázku s klidem odpovědět kladně. Velké digivlny zaplavily Plzeňský a později i Karlovarský kraj v souvislosti s mediální masáží při ukončování analogového vysílání na vysílači Vraní vrch na Domažlicku v září 2007 a později při spouštění vysílání digitálních multiplexů z plzeňského Krašova, s čímž souvislo definitivní vypnutí analogové ČT 2 tamtéž. V rámci těchto přicházejících změn se už tehdy většina zdejších diváků začala připravovat na zásadní změnu pro příjem televizního signálu do své domácnosti.

Původní nadšení při horečnatém skupování set top boxů v poslední předloňský srpnový týden v domažlických elektroprodejnách vystřídal umírněnější postupný přechod k nákupu satelitních kompletů, které v mnohých domácnobaborkresbastech doplnily právě set top boxy a vyřešily tak nastalé komplikace při potřebě sledovat v jedné domácnosti na více televizorech současně více programů. Diginoviny v západočeských schránkách tak budou sloužit jako informační zdroj pro poslední tisíce opozdilců, kteří přijímají poslední dostupné pozemně vysílané stanice ČT1 a TV Nova z Krašova či TV Prima z vysílačů menšího dosahu.

Všichni pak v bezplatné tiskovině Národní koordinační skupiny našli pozvánku na šest seminářů, na kterých můžou s přítomnými odborníky probrat své konkrétní problémy s přechodem na digitální vysílání. Setkání proběhnou v první polovině září v sálech místních hotelů, divadel a kin v Plzni, Karlových Varech, Chebu , Tachově, Chomutově a Rakovníku. V malých městech a vesničkách osvětu zajistí už z jiných regionů známé digihlídky. Na svou pouť vyrazily již v minulém týdnu, kdy dvě skupiny projely venkovské oblasti na Domažlicku a Chebsku. V týdnech následujících dorazí do dalších okresů. Milí Západočeši, přichystejte na uvítanou digichléb a digisůl, přichází k vám nový digivěk!

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .