Za technickými problémy online vysílání v době MS v hokeji jsou masivní DDoS útoky, tvrdí O2

Společnost O2 dnes odpoledne informovala o útoku hackerů na streamovací servery. Podle telekomunikačního operátora se jedná již o několikátý útok od začátku hokejového šampionátu, který zapříčinil technické problémy při online vysílání hokejového zápasu Česka proti USA a několika minutové problémy s přihlášením k mobilní službě O2 TV.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

O2 před dnešním zápasem výrazně posílilo své streamovací kapacity a přijalo několik opatření, které pomáhají útoky typu DDoS odrazit.

První útoky přicházely již minulý týden a o víkendu. Přesto jsme byli v úterý schopni poskytnout službu 320 tisicům zákazníků a přenést rekordní objem 237 Gbps. Opatření, které jsme na ochranu služby poskytované našim zákazníkům přijali, bohužel vlivem systémové chyby způsobily dnešní hodinový výpadek na pevném internetu v části Prahy a středních Čech,“ vysvětluje Václav Hanousek, šéf síťového provozu.

Intenzita a rozsah útoků vedly také k přetížení serverů mobilní televize O2 TV. Krátké výpadky mohli bohužel zaznamenat také diváci, kteří hokejový zápas sledovali prostřednictvím služby České televize iVysílání. Výpadky se však netýkaly všech uživatelů webu České televize, bez jakýchkoli problémů mohlo zápas sledovat téměř 300 tisíc lidí, informovala společnost O2 Czech Republic.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .