Vyzkoušeli jsme nový vzhled YouTube. Co přináší uživatelům?

youtube_panda_logo_perexLetošní rok je pro celosvětový gigant Google rokem velkých změn designu a na první pohled překvapivých novinek. Vše začalo změnou designu Gmail, Google Maps, Google Search, následovalo spuštění nové sociální sítě Google+ a nyní je na řadě právě server YouTube. Počátkem července spustila společnost testovací rozhraní s názvem „Cosmic Panda„. Co vám tato změna přinese?

V dnešním článku bychom vás rádi seznámili s největšími změnami, na kterých momentálně pracuje společnost Google ve spojitosti s videoserverem YouTube. Samozřejmě nevynecháme ani náhledy. Největší změnou je práce s videi, právě ty se stávají středobodem celého projektu.

Kosmická panda“ se zaměřuje na videa

Největší a zásadní změnou nového prostředí je bezesporu orientace na video, tedy stěžejní prvek celého portálu YouTube. Už při spuštění vybraného obsahu je zřejmé, co se změnilo. Portálu s prostředím „Cosmic Panda“ dominuje vybrané video, celá horní polovina obrazovky je vyplněna přehrávaným obsahem, po jehož pravé části se nachází reklamní banner. Uživatel si může nově navolit velikost přehrávaného videa podle tří přednastavených velikostí.

AKTUÁLNĚ: Google zprovoznil vlastní sociální síť

Samotný přehrávač dostal moderní design, laděn do černých a tmavých odstínů. Související videa se přelila z pravé strany do speciálního boxu pod video, klikat lze mezi záložkou „Komentáře“ (Comments) a „Navrhovaná videa“ (Suggested Videos), přičemž při kliknutí na první z nich je na pravé straně u komentářů sloupec se souvisejícími videi.

ANALÝZA: YouTube odstartoval videománii, výrazně ovlivnil internetový svět

youtube_novydesign_popisVideo dominuje novému designu Cosmic Panda. YouTube umožní vybrat velikost videa. Screenshot: RadioTV

Připomínky může adresovat každý, YouTube se jimi bude řídit

Tým YouTube testuje nový design, své postřehy a připomínky mohou adresovat návštěvníci přímo ve speciální sekci na webu www.youtube.com/cosmicpanda, stačí kliknout na „Try it out!„, čímž se spustí pracovní a experimentátorský design. Následně na stránce označené vlevo jako „Feedback“ lze doplnit připomínky.

Verdikt – Žádoucí změna s moderním designem

Progresivní změna designu byla určitě žádoucí, jedná se o největší změnu v historii YouTube. První ohlasy uživatelů jsou veskrze kladné a chyb se objevuje jen několik. Velkým plusem je fakt, že se portál skutečně zaměřuje na samotná videa a snaží se celé rozhraní učinit mnohem přehledněji. Ostatní informace jsou účelně přesunuty na jinou část obrazovky. A jak se líbí vám?

PŘEČTĚTE SI: Nové hudební hity budou vycházet z Facebooku a jiných sítí

youtube_starydesign_popisStarý, ale stále aktivní design portálu YouTube. Screenshot: RadioTV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .