Třetina zákazníků by podle průzkumu vyměnila svého poskytovatele internetu

Přechod od stávajícího poskytovatele internetu k novému letos zvažuje 30 procent Čechů. Zákazníkům vadí nejvíce nízká rychlost a stabilita připojení. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal zpracovat jeden z providerů pod značkou AIM.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Podle průzkumu si nejvíce stěžují na nízkou rychlost a stabilitu připojení zákazníci, kteří platí okolo 300 korun měsíčně. Motivem ke změně poskytovatele by v jejich případě byla vyšší rychlost a stabilita za nízkou cenu. K přechodu se ale zatím nerozhodli – jedním z důvodů je byrokracie s tím spojená, ta je odrazuje.

Uživatelé, kteří jsou nyní spokojeni s rychlostí i stabilitou, by k přechodu k jinému poskytovateli přesvědčila pouze nižší cena. Tato skupina obvykle platí okolo 600 korun měsíčně, ale většinou se jim nechce řešit změnu, a tudíž ani nemají potřebu vyjednávat o lepších podmínkách.

Z průzkumu vyplývá, že s rostoucím počtem využívaných online služeb jsou lidé ochotni si připlatit. Za vyšší cenu ale požadují rychlé a stabilní připojení. Respondenti, kteří naopak internet využívají málo, si jsou vědomi, že ho nevyužívají plně vzhledem k ceně, kterou platí a chtěli by nižší cenu.

Nejvíce spokojených zákazníků bylo zaznamenáno mezi zákazníky s kabelovým připojením, kde se míra spokojenosti pohybuje kolem 80 procent.

Poznámka: Zdrojem výsledků je tisková zpráva značky AIM.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .