Systém placeného obsahu Piano přišel o další tištěný titul

Nabídka obsahu v rámci slovenské části placené platformy PIANO je z roka na rok chudší. Nyní v tichosti stáhl svůj klíčový obsah z platformy vydavatel slovenského týdeníku .týždeň. Soustředí se na vlastní platební bránu.

Ilustrační foto Thinkstockphotos.com

Ilustrační foto Thinkstockphotos.com

Časopis .týždeň byl součástí platformy Piano od jejího vzniku v roce 2011. Předplatitelům nabízel veškerý obsah on-line na www.tyzden.sk včetně všech článků z tištěného vydání. Články psané přímo pro papírový časopis byly sice klientům Piana nabízeny se zpožděním čtyř dnů od původního vydání, ale byl to i tak významný benefit pro předplatitele.

Nyní vydavatel .týždňa tuto možnost v tichosti zrušil. Web tyzden.sk sice formálně v PIANU zůstává, ale k článkům v sekci „časopis“ už se nedostanete. Provozovatel platformy ani vydavatel časopisu na tuto skutečnost nijak zvlášť neupozorňují. Pouze nenápadně přepsali nabídkové texty na svých webech.

Nenápadná zmínka v nabídkové části webu o tom, že předpolatné Piana už nezahrnuje články z tištěného týdeníku.

Nenápadná zmínka (vpravo) v nabídkové části webu o tom, že předpolatné Piana už nezahrnuje články z tištěného týdeníku.

V minulosti přitom bylo zvykem, že v případě významné změny v nabídce vydal provozovatel platformy tiskovou zprávu nebo alespoň krátký oznam. Nyní se žádná zmínka neobjevila ani na sociálních sítích.

Vydavatel časopisu .týždeň přitom už několik let provozuje vlastní paywall s vyšší cenou než v případě PIANA. Za měsíční přístup ke všem textům na webu a v archivech časopisu zaplatíte 4,90 EUR, případně 49 EUR za rok. PIANO nabízí měsíční přístup k partnerským webům za 3,90 měsíčně případně 39 EUR ročně.

Po pěti letech existence systému Piano jej na Slovensku opustilo několik významných dodavatelů obsahu. Jednotlivým odchodům jsme se podrobně věnovali v analýze Systém placeného obsahu Piano opustil další hráč. Proč se od něj média odvracejí?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .