Systém Piano zavádí odměřovaný přístup, některá média zpoplatní i dosud neplacené sekce

piano-logoSlovenský systém zpoplatněného obsahu Piano zavádí omezeně uvolněný přístup k některým článkům. Nová technologie umožňuje omezený počet zobrazení i neplatícím návštěvníkům; předplatné bude vyžadováno až po vyčerpání nastaveného počtu zobrazení. V praxi to znamená, že některá média zpoplatní i ty sekce, které byly dosud neplacené.

Příkladem je slovenský zpravodajský týdeník .týždeň, který nabízel neplatícím návštěvníkům osobní zápisky redaktorů v sekci „Denník“. Fakticky šlo o redakční blog s několika články týdně včetně upoutávek na papírové vydání časopisu. Nové pravidlo umožňuje týdeníku uzavřít i tuto doplňkovou sekci a dát ji k dispozici pouze platícím uživatelům. Těm neplatícím umožní přečíst si maximálně dva články týdně, nebo shlédnout dvě videa. Obsah tištěného vydání týdeníku bude i nadále k dispozici pouze pro platící uživatele, i to až s několikadenním zpožděním. Tištěný .týždeň vychází v pondělí, platící internetoví uživatelé jej mají k dispozici až ve čtvrtek v poledne.

Jiní vydavatelé ale přece jen nabídnou svým neplatícím uživatelům i něco navíc. Vydavatel ekonomického týdeníku Trend zpřístupní uživatelům dosud uzavřené sekce svého portálu eTrend.sk a umožní zobrazit sedm článků měsíčně. Web Mediálne.sk zpřístupní tři články měsíčně. Regionální východoslovenský deník Korzár umožní zobrazení deseti článků měsíčně.

piano-schemaFungování systému Piano – z prezentace pro vydavatele.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Adam Wolf

    No nevím jestli toto bude mezi čtenáři zrovna oblíbený trend ;-)
    Lid je zvyklý si informace na internetu hledat bezplatně, takže nakonec to dopadne tak, že návštěvnost takto vytvořených „PAYwebů“ se radikálně sníží, což bude znamenat nezájem reklamních zadavatelů a tímto i sponsorů…. až k zániku samotného webu.
    V současné době je totiž ještě víc než dost možností se k obdobným informacím dostat zdarma, tak proč pak věci řešit stylem: Nechci slevu zadarmo :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: