Svobodné fórum by se dnes mělo stát realitou

tisk-novny-detail-651

Skupina osobností české publicistické scény ze sdružení Free Czech Media na dnes avizuje spuštění nového internetového deníku Svobodné fórum. K zakladatelům patří například Tomáš Klvaňa, Barbora Tachecí nebo Jefim Fištejn.

V centru pozornosti nového webového projektu by mělo být monitorování svobodného šíření informací, které se týkají politické moci v České republice a rovněž analytická činnost členů sdružení. Půjde tedy o další projekt s puncem nezávislosti, který by měl vyvážit vliv podnikatelských skupin v českých médiích.

Třetí projekt proti oligarchům v médiích?

Na českém trhu přitom fungují minimálně dva podobné projekty od dob, kdy mediální skupinu Mafra a nejčtenější seriózní deník v zemi ovládl podnikatel a politik Andrej Babiš. Část redaktorů tehdy skupinu Mafra opustila a založila webové portály i tištěná periodika.

Držitelem domény Svobodneforum.cz je prozatím Pavel Šafr jako fyzická osoba. Ten je i předsedou sdružení Free Czech Media, které by mělo provozovat nový web. Ke spuštění stránek patrně dojde v průběhu dne. V nočních hodinách z pondělí na úterý byla na doméně Svobodneforum.cz zatím jen prázdná strana.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .