Stream.cz posílí profesionální obsah, ale klasická televize z něj zatím nebude

streamcz_perexVideoserver Stream.cz od Seznamu čeká proměna. Dojde k úplnému omezení uživatelského obsahu a portál se soustředí pouze na vlastní produkci. Ambicí je přinést uživatelům proud ve stylu klasického televizního vysílání, nepůjde však o lineární vysílání ale pouze o doporučené řazení a přehrávání klipů za sebou. Změny zasáhnou i další vlajkové služby Seznamu.

Lide.cz se změní od základů

Seznam.cz včera představil změny ve svých produktech, které hodlá nasadit ještě v průběhu letošního roku. Nejvýraznější změnou projde komunitní portál Lide.cz, kde budou hlavní roli hrát fotografie. E-mailová služba dostane nový volitelný skin, který by měl evokovat klasickou papírovou službu a výrazně zjednodušit ovládání.

Významnou změnou však projde i největší videoserver na českém trhu – internetová televize Stream.cz. Původně se předpokládalo, že Seznam.cz ohlásí spuštění vlastního „lineárního kanálu“, který by kombinoval to nejlepší ze Streamu a prokládal obsah různými doplňkovými prvky a upoutávkami. Realita však bude malinko skromnější. Stream.cz se nepustí cestou klasického lineárního televizního vysílání. Návštěvník ale přece jen bude moci sledovat jednotlivé pořady ve smyčce.

Stream.cz nabídne uživatelům pouze profesionální produkci

Jakmile skončí přehrávaný klip, objeví se další video. Příspěvky budou řazeny podle pořadí, které doporučí editor a systém. Významnou změnou je fakt, že Seznam.cz zcela ukončí možnost vkládání uživatelských videí na Stream.cz a soustředí se výhradně na vlastní, profesionálně produkovaný obsah. Uživatelská videa budou muset zájemci hledat na dalších tuzemských video webech.

Nová podoba internetové televize Stream.cz bude spuštěna 15. října, novinky v rámci projektu Lide.cz se projeví na přelomu října a listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: